בניה קלה – טיפים נהדרים שכדאי להכיר

שיתוף
Quality light. Construction workers installing new window in house

לבניה קלה יש מגוון גדול של יתרונות ובשנים האחרונות, היא הפכה פופולארית לא רק בעולם אלא גם בארץ. למעשה, מדובר על שיטת בניה ששונה משמעותית משיטה הבניה המסורתית המוכרת וזו שמקובלת בארץ. בשיטת בניה קלה, אין שימוש בבלוקים ובטיח אלא יש שימוש בחלקים מוכנים המיוצרים במפעלים גדולים. אותם חלקים מורכבים על שלד בניין שעשוי פלדה או אלומיניום.  חושבים להקים מבנה בבניה קלה? נשמח לשתף אתכם במספר טיפים. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

טיפ מס' 1 – אל תוותרו על מחקר מקדים

הכלל הזה תקף לכל רכישה של מוצר או שירות והוא אומר שכלל שתדעו יותר פרטים, כך גם תוכלו לרכוש מוצר או שירות שיתאימו עבורכם בצורה הטובה ביותר. אם מדובר על פרויקט של בניה קלה, עליכם לברר ולהבין בדיוק מהי המשמעות, מהם היתרונות, החסרונות וכמובן מהו המחיר.

טיפ מס' 2 – בעלי מקצוע 

לא כל בעל מקצוע מתמחה בפרויקטים של בניה קלה. עליכם לאתר את בעלי המקצוע שיש להם התמחות וניסיון בתחום על כל מה שמשתמע מכך. הם צריכים להפגין בקיאות בתהליכים של הבניה ובחומרי הגלם.

טיפ מס' 3 – חומרי גלם איכותיים

בבניה קלה, מרבית החלקים מגיעים כבר מוכנים ועל כן, מומלץ מאוד לוודא שכל החלקים הללו יהיו עשויים מחומרים עמידים וכמובן איכותיים. כמו כן, יש לבדוק שכל חומרי הגלם עומדים בתו התקן הנדרשים.

טיפ מס' 4 – אל תוותרו על דוגמאות

הכוונה היא שחשוב מאוד לא להסתמך רק על תמונות מתוך פרויקטים של בניה קלה שיש ברשת האינטרנט, אלא מומלץ לבקר בבתים או מבנים שנבנו בשיטת בניה קלה. כך יהיה אפשר לראות מקרוב איך הם נראים ובהתאם לכך לקבל החלטה סופית האם להשתמש בשיטת הבניה הזו או להשתמש בשיטת בניה מסורתית.

טיפ מס' 5 – הגדרה נכונה של הצרכים

לפני שאתם מחליטים להתקשר עם חברה המתמחה בתחום, מומלץ מאוד להגדיר את הצרכים שלכם. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם תהנו מבית שיהיה מותאם לאותם צרכים בצורה מושלמת וטובה. 

טיפ מס' 6 – השוואת מחירים

כמו בכל רכישה של מוצר או שירות, מומלץ לערוך השוואת מחירים בין החברות המומלצות והמדורגות המספקות את השירות. כמו כן, אם גיליתם פערי מחיר משמעותיים, רצוי לבדוק מדוע יש הבדלים. לאחר שסיימתם לבדוק את כל הנדרש, תוכלו להתקשר בראש שקט עם חברה מומלצת לבניה קלה בדרום או בכל מקום אחר בארץ.

טיפ מס' 7 – לא לוותר על בדק בית לאחר הבנייה

כאשר הסתיים פרויקט הבניה, מומלץ להזמין איש מקצוע שתחום התמחותו הוא בדק בית. כך יהיה אפשר לוודא שהכל נעשה כמו שצריך וכמו כן שאין ליקויים שעשויים להתגלות בהמשך.

טיפ מס' 8 – אחריות על העבודה

הקבלן או החברה צריכים לתת לכם אחריות מלאה בכל מה שקשור לעבודות הבניה. וודאו שאתם אכן מקבלים מסמך חתום הכולל מספר שנות אחריות שאתם מקבלים על פרויקט הבניה.

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.