ברקזיט – כיצד הוא משפיע על בריטניה?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

יש אירועים שנזכור גם עוד מאה ומאתיים שנה ונחשוב עליהם גם בעתיד, כזאת היא מלחמת העולם השנייה, השואה, מלחמת וייטנאם ועוד וכן גם הברקזיט.

 מי שלא יודע ברקזיט הוא העזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי. אם כן אתם בוודאי רוצים לדעת כיצד הברקזיט השפיע על בריטניה? אם כן אולי זו עוד מוקדם להגיד אך נראה כי הכלכלה הבריטית לא נפגעה בצורה קשה מהעזיבה של האיחוד האירופי. 

ברקזיט הינו מושג מהפכני אשר מתאר את תהליך היפרדותה של הממלכה הבריטית מהאיחוד האירופי וניתן לומר כי לצעד זה היו השלכות מאוד משמעותיות הן על החברה, כלכלה והן מבחינה מדינית. היפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי, הינו מהלך של מה בכך שכן היא הייתה חלק בלתי נפרד ממנו כבר משנת 1973 והייתה שותפה לקבלת החלטות מרכזיות ומכריעות באשר לעתיד הגוש האירופאי עד לשנת 2016 בה בריטניה החליטה לסיים את ההתקשרות עם האיחוד האירופי ולהפוך  למקבלת ההחלטות העיקרית באשר לעתידה בתחומים מרכזיים ובעלי חשיבות רבה הן למדינה והן לאזרחיה. 

בעקבות מהלך הברקזיט של בריטניה, נולד חשש שמא מדינות נוספות ינסו לחקות את בריטניה ולפרוש בעצמם מאיחוד האירופי, דבר אשר היה מוביל בסופו של דבר להתרסקות הגוש האירופי ולקביעת סדר אירופאי חדש אשר קשה לדעת כיצד הוא היה מסתיים.

עם זאת, עוד מוקדם להגיד מה יהיו ההשלכות הכלכליות של המהלך הזה על בריטניה. אי אפשר להתעלם מן העובדה כי רק השנה (2021) היה מחסור עצום בנהגי משאיות ברחבי האי הבריטי במה שהוביל לעצירת האספקה לסופרמרקטים ולתחנות דלק ורבים תולים את האשם במחסור זה בברקזיט. 

כך או כך רק ההיסטוריה תאמר לנו עם הברקזיט היה מהלך חכם או לא והאם אזרחי בריטניה הרוויחו ממנו או לא.

ברקסיט – כיצד הוא משפיע על ישראל?

כאשר אנו בוחנים מאורע היסטורי אנו חייבים לשאול את עצמנו כיצד הוא השפיע על העולם וכיצד הוא השפיע על ישראל כך גם כאשר אנו מדברים על ברקסיט. אם כן נראה כי לישראלי המצוי יש עכשיו הזדמנויות השקעה מאוד מעניינות בבריטניה מכיוון שהמחירים באי הבריטי יורדים.

כך למשל כדאי לבחון את ההשקעה בנדל"ן באנגליה או בבריטניה. כמובן שלא כל השקעה תניב תשואה גבוהה ואנו חייבים לבחור את ההשקעה בפינצטה אך אין ספק כי יש כאן אופציה מאוד מעניינת להשקעה. כדאי לדעת כי הבריטים מחפשים אחר שיתופי פעולה מחוץ לאירופה ולכן זה הזמן לעשות עסקים בבריטניה ובאי הבריטי.

האם מדינות נוספות באירופה ילכו בדרכה של בריטניה?

עולה השאלה האם האיחוד האירופי הוא חזק או האם נראה עוד ברקזיט בקרוב, אולי יוון תעזוב את האיחוד או שמא דווקא ספרד או פורטוגל? אם כן העניין הוא שהנבואה ניתנה לשוטים ולכן לא ניתן לקבוע מסמרות בנושא זה. אך אפשר לומר כי יתכנו עוד עזיבות של האיחוד האירופי מכיוון שאזרחים רבים לא אוהבים את האיחוד ואת נושאי המשרה מבריסל שם המרכז המנהלי של האיחוד האירופי יושב. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך