כל מה שצריך לדעת על חסכון בחשמל ב-2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
חסכון בחשמל

הוצאות החשמל מכבידות עליכם? ישנו סיכוי טוב שאתם עדיין לא מכירים את כל השיטות העדכניות או הקלאסיות, לחיסכון בחשמל. אם אתם רוצים לשלם הרבה פחות ולחסוך הרבה יותר, נספר כל מה שצריך לדעת על חיסכון בחשמל לשנת 2021. 

עברו לנורות חסכוניות 

כל נורה בפני עצמה אולי איננה צרכנית חשמל גדולה, אבל הצריכה הולכת ומצטברת. אם אתם עושים שימוש בנורות רגילות, עברו עוד היום לנורות חסכוניות. נורות חסכוניות אמנם עולות יותר מנורות רגילות, אבל הן צורכות הרבה פחות חשמל ואורך החיים שלהן גבוה בהרבה. ואם כבר יש לכם נורות לד לרוב ויש לכם גג בעל שטח נאה, תוכלו לברר לגבי התקנת גגות סולאריים. גם פה ישנה השקעה כספית אבל לאחר מכן אתם מקבלים אספקה גדולה של חשמל חינם. את החשמל אפשר למכור לחברת החשמל או להשתמש בו לשימוש בפרטי, הן בבתים פרטיים והן בבנייני מגורים. 

עברו למוצרי חשמל בדירוג אנרגטי חסכוני 

מתי בפעם האחרונה בדקתם כמה חשמל צורכת מכונת הכביסה שלכם? וכמה חשמל צורך המזגן, מדיח הכלים או מייבש הכביסה? מוצרי חשמל כיום חייבים לשאת תווית שמתארת את הדירוג האנרגטי. אפשר לבדוק בקלות האם הדירוג עומד על A או B או C וכן הלאה. מוצרי חשמל ישנים בדרך כלל מאוד בזבזניים ומקפיצים את הוצאות החשמל. כדאי לעבור למוצרים החדשים והחסכוניים מפני שתשלמו הרבה פחות עבור החשמל וגם מפני שהם שומרים על הסביבה. 

השתמשו בפתרונות חשמל חכמים 

חידושים שונים שאפשר לכנות בשם חשמל חכם או "האינטרנט של הדברים" יוצרים מהפך בנוחות וגם בצריכת החשמל. כיום ניתן להיעזר במפסק חכם לדוד החשמל וכן לחבר מוצרים שונים לאפליקציה ייעודית. ואיך זה חוסך בחשמל, אתם שואלים? כל מוצר שמחוברת לרשת מאפשר לכם לכבות או להדליק אותו מרחוק. נניח שאתם בעבודה ולא בטוחים האם כיביתם את דוד החשמל. אתם נכנסים לאפליקציה ומכבים את הדוד. באותו אופן ניתן לכבות גם מכשירים אחרים ולחסוך הרבה חשמל. ניתן להיעזר ביישומים לבדיקת הרגלי הצריכה שלכם וכן לתכנן שימוש יותר חסכוני. 

עברו לשעות יותר זולות 

הפעלת מכשירי חשמל בשעות השפל מאפשרת לכם לשלם פחות עבור חשמל. שעת השפל הן השעות שבהן חברת החשמל מחייבת אתכם פחות על כל קילו וואט שעה. לדוגמא, הפעילו את מדיח הכלים או את מכונת הכביסה בשעות השפל, ותרגישו בהבדל בחיוב החודשי. 

טיפים נוספים לחיסכון גדול בקיץ

  • התקינו מאווררי תיקרה – הם עוזרים לפיזור אוויר קר בבית ומייעלים את הפעלת המזגן. 
  • משפצים – התקנת פתרונות בידוד תרמיים לבית. בידוד מחום וקור הופכים את הבית או העסק לנעימים יותר וצריך פחות חימום או קירור. 
  • התקינו הצללות – הצללה חלונות ומרפסות גם היא תורמת להפחתת החום בקיץ. 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך