לנפוש ולטייל בישראל בסטייל

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Traveler

בישראל, לטייל הוא תחביב שניתן לממש בכל ימות השנה, וזאת בשל מגוון הנופים והאזורים הגיאוגרפיים, ובעיקר האקלים המגוון.

כולם מצויים בפיסת ארץ קטנה למדי: אזור הצפון המוריק, הקריר והגשום לעומת מישור החוף המושפע רבות מסמיכותו לים, אזור ההר במרכז הארץ, שהוא נוטה להיות מדברי וקר, ואזור המדבר, שגם הוא מגוון, חלקו הררי כמו באזור מדבר יהודה ומצפה רמון, חלקו מישור גדול, יבש ולוהט כמו הערבה או חם ולח כבקעת הירדן.

זוהי סקירה כללית אך ניתן ללמוד ממנה כי מי שאוהב לטייל בטבע או לצאת לנופש, או לארגן טיול סוסים בנפים עצרי נשימה שיש לנו בארץ יכול לעשות זאת בכל עונות השנה, כל עוד הוא עושה זאת בישראל.

האקלים המגוון, אך גם לא קיצוני, מאפשר גם לאבזר את מסלולי הטיולים בריהוט חוץ פרי עבודות בעץ או ברזל, כגון שולחנות פיקניק, ספסלים, שילוט ועוד, ללא חשש שהציוד ייהרס בגלל אקלים קיצוני או סוער.

דבר נוסף שמאפשר האקלים הנוח בארץ הוא ייבוא ופיתוח של טרנדים מהעולם ומהארץ, אין חשש שמערכת התיירות תשבות לאורך זמן בשל פגעי טבע או כוח עליון שבארצות אחרות מתבטא בסופות, בשלגים כבדים או בגלי חום מסוכנים, ולכן אתרי הנופש תמיד פעילים.

וכך ניתן לשווק או להצליח בכל מיני פיתוחים של עולם הפנאי כמו יוגה צחוק, התעמלות במים, שינה בשטח לצורכי גיבוש או רוחניות או פיתוח מודעות, ועוד פעילויות כיד הדמיון.

עוד נושא שניתן לציין הוא טיולים בעלי נושא גג, הטיול נעשה במסלול קיים בטבע או שהנופש מתקיים באתר נופש כזה או אחר אבל בזמן מסוים, קהל מסוים מייחד את הנופש או את הטיול לנושא מסוים, הדבר מוכר בעיקר בקבוצות של מקומות עבודה (נופש מרוכז, גיבוש צוותי עבודה), בחוגים מסוימים (שוחרי אמנות, אומנים כמו מי שיוצר עבודות בעץ, טבעונים-מלקטים) או של קהל יעד מסוים (גיל הזהב, ילדים, נשים).

כאשר מארגנים טיולים או נופשים כאלה, יש הזדמנות לרכז פעילויות רבות בעלות אופי דומה המתאים לקהל היעד, וכך גם לקדם עסקים חדשים.

מי שאוהב לטייל ולנפוש בדרך כלל גם ישתדל לעבור את גבולות הארץ, הגם שמי שדוגל בהכרת הארץ, ימצא כי על אף קוטנה היא אין-סופית בנופיה, ברוחותיה המשתנות, בקבוצות אוכלוסייתה המגוונות, ומי שביקר באתר מסוים, עשוי למצוא אותו אחר ושונה בעונה אחרת או במועד אחר שיבקר בו.

אך אם בכל זאת פני אדם פלוני לחו"ל, תמיד הוא ישווה את מה שהוא יראה ויחווה מחוץ לארצו למה שהוא מכיר מבית. הוא ישווה את הנופים, את המרחבים, את יחס האנשים, את מזג האוויר ואת השירותים שמקבלים באתרים שבהם נופשים, למשל ידוע הוא כי ארוחות הבוקר במלונות בארץ הן מהעשירות ומהמגוונות ביותר, ובאירופה ובאמריקה לא תמצא שפע ומבחר כמו פה, כך גם הפינוקים שמעניק הצוות לנופשים, והתמורה שהם מקבלים עולה בהרבה על מה שיקבלו בחו"ל.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך