שירותי חשבות וניהול שכר לעסקים

חשב, מנהל כספים, מנהל שכר, ראיית חשבון- לרובנו שאיננו מבינים יותר מדי בתחום החשבונאות והכספים נראה כי מדובר על מספר כובעים אותם חובש אדם אחד. הדבר אינו נכון. כל אחד מאותם מושגים או בעלי מקצוע מתעסק בחלק אחר של עניין הכספים בחברה. כל אחד והנושא עליו הוא אחראי בתוך התחום הגדול הזה שנקרא כספים. רואה חשבון למשל אחראי על הקשר של העסק עם רשויות המיסים ותכנון כלכלת העסק במובן הרחב שלה, אך חשוב לא לדלג על החלק המעשי, היומיומי של ניהול כספים קבוע על היבטיו השונים, כולל חשבות שכר.

מנהל כספים- אחריות רבה ותפקיד רגיש

ניהול כספים בעסק כולל כאמור מגוון רחב של תחומי עיסוק ואחריות בתוך הנושא המורכב והחשוב שנקרא כספים. מחלקת כספים בעסק או בארגון היא מרכז העצבים שלו ממש. כל צעד שנעשה בעסק צריך להתבצע בהתאם למצב הכספי, ובמצב כספי הכוונה לתזרים המזומנים שישנו באותו יום. אחד מתפקידיו החשובים של מנהל כספים הוא הוצאת דו”ח תזרים מזומנים על בסיס קבוע, הוצאת דו”חות רווח הפסד וביצוע כל פעולה, מהקטנה ועד מורכבת בתחום הכספים אשר חשבות שכר היא אחת מהן. השכר הוא חלק משמעותי בכל חברה, מחברה גדולה ועד חברה קטנה. אחד ההיבטים החשובים בקשר שבין חברה לעובדיה הוא השכר ולכן חשוב שכל עניין השכר יתבצע באופן קפדני ויסודי ביותר כאשר על העניין ממונה מנהל שכר שזהו כל תפקידו.

חברה חיצונית העוסקת בכספים- האם כדאי?

ברגע הראשון אצל בעלי עסקים יכול להתעורר חשש להאצלת סמכויות בתחום כ”כ רגיש על חברה חיצונית, אך כאשר בוחנים את הדברים יותר לעומק, ניהול כספים כולל יתרונות רבים בתוכו. חברה לניהול שכר וחשבות היא חברה שזוהי ההתמחות הבלעדית שלה. היא כוללת בתוכה חשבי שכר ומנהלי שכר מומחים אשר מכירים את התחום היטב וחיים אותו. הם גם מעודכנים בכל שינוי וכל טכניקה וחידושים בתחום, מה שלא בהכרח יקרה אם מנהלי השכר והחשבות יהיו חלק מן החברה. אז העדכון התמידי נמצא קודם כל באחריותכם.

איך לבחור חברה לניהול כספים?

כאמור, חשבות שכר וניהול כספים באופן כללי הם תחומים רגישים מאוד. בבחירת חברה חיצונית שתעסוק בתחום חשוב לוודא שמדובר על חברה הפועלת עם רישיון ומוכרת על ידי הרשויות. מעבר לכך יש לבדוק את המקצועיות והניסיון. וותק החברה בהחלט מעיד על כך שזוהי חברה מקצועית ואמינה. מומלץ מאוד לחפש המלצות בתחום מבעלי עסקים אחרים אשר נעזרים בשירותיה של חברה חיצונית. עם זאת, תחושה אישית היא אינדיבידואלית לכל אחד. בתחום רגיש כמו כספים חשוב שיהיה לכם אמון מלא בחברה, שתרגישו נוח לפנות לעובדי החברה בכל רגע ובכל שאלה שמתעוררת, שהחברה לא תספק את שירותיה רק סביב הוצאת המשכורות אלא תהיה זמינה לכל אורך החודש.

הישארו מחוברים
עדכונים אחרונים