הטיפול בנושא נוער עברייני חייב להיעשות לאורך כל השנה

התקופה שבה מזג האוויר מקשה על קיום פעילויות מחוץ לבית, עלולה להפוך במהרה לתקופה סוערת עבור נוער עברייני. מחקרים מראים כי הדרך הטובה ביותר למנוע פשיעה בקרב צעירים, היא לייצר עבורם פעילויות רלוונטיות שיעסיקו אותם ויאפשרו להם לבוא לידי ביטוי ולא להפוך את השעמום לאנרגיה שלילית המובילה לפשע. העלאת המודעות לנושא עשויה לייצר הכנה אופטימלית מראש, הן בבתי הספר והן בקרב ראשי היישובים, מתוך ראייה כי האחריות לצמצום העבריינות היא בידי המבוגרים העוטפים את הנוער הזה.

מדוע עונת החורף היא טעונה עבור נוער עברייני?

החורף בישראל מגיע לאחר תקופה של חופש גדול, שאחריו כניסה ללימודים ושוב חופשים של חגי תשרי. כאשר הטמפרטורות מתחילות לרדת, זו בדיוק התקופה שבה מתחילה להיווצר יציבות במסגרות הלימודיות, אך במקביל גם עבריינות נוער מקבלת תאוצה ו"פורחת" באותה תקופה ממש. ייתכן שהסיבה לכך היא, כאמור, היעדר פעילויות מספקות בשעות שלאחר הלימודים, אך ייתכן גם שירידת המתח לאחר התנודות בבקרים – פעם חופשה ופעם לא – מייצרת רצון לעשות "משהו מעניין", שעלול להתבטא במעשים שאינם חוקיים.

מה תפקידו של עורך דין לענייני פלילים?

במקרים ובהם נערים ונערות צעירים, שעדיין משויכים למסגרת הבית ספרית, מבצעים מעשי פשיעה קלים או חמורים – הם יישפטו ככלל האדם ובמידה והם אינם קטינים הם כמובן יישאו באחריות פלילית. קשה להגדיר באופן חד משמעי איזו עזרה יכולה להוציא צעירים עבריינים מהבור העמוק שהם נמצאים בו, אך חשוב להבין כי כאשר נוצר צורך בסיוע משפטי – עורך דין לענייני פלילים הוא הכתובת המתאימה ביותר. המבוגרים הסובבים את בני הנוער המועדים לפורענות הללו, צריכים לייצר תעסוקה מתמדת ומותאמת עבור הנוער הזה, אך ההגנה המשפטית לאחר מעשה צריכה להיות מיטבית ומכאן שליווי של פרקליט הופך להכרחי.

שיקום והתחלה חדשה – כיצד עושים זאת?

חשוב להדגיש בפני צעירים שביצעו מעשי פשיעה כי לאחר שיקבלו את הדין ובמידה ולא מדובר בפשע חמור במיוחד, חייהם עדיין פרושים בפניהם והם יכולים לבנות לעצמם עתיד חדש ומבטיח. תפקידו של עו"ד פלילי הוא לצמצם את הענישה ככל שניתן, כך שהנוער העברייני יוכל לשקם את חייו כמה שיותר מהר ובתמיכה מלאה של הסביבה. עורך דין המלווה צעירים שביצעו פשעים, צריך להיות עבורם אוזן קשבת, איש אמון וגם מייצג מקצועי בבית המשפט. בחירת האדם שימלא את התפקיד הזה צריכה להיעשות בקפדנות, תוך בדיקה דקדקנית של הכימיה הנוצרת בין הצעיר – הלקוח, אל עורך הדין הפוטנציאלי. חשוב להפגיש בין שני הצדדים באופן לא מחייב לפחות פעם אחת, על מנת לבחון – בעיקר מול הצעיר שביצע את העבירה – עד כמה הוא נפתח ושקוף מול עורך הדין. תקשורת טובה מהווה חלק בלתי נפרד מהיכולת לפעול לטובת האינטרס של צעירים עבריינים בבית המשפט.

דירה להשכרה מחוץ למדינה היא הבחירה של אלפי ישראלים שמעוניינים לייצר הכנסה קבועה

אחת מההשקעות הכי פופולריות ברחבי העולם בקרב בעלי הון, היא רכישת נדל"ן. בישראל התחום הזה צובר תאוצה ובמיוחד בעשור האחרון, אך בהינתן מצב שבו השוק המקומי דינמי ורווי שינויים, רבים מבין המשקיעים מעדיפים לקנות דירה להשכרה או למכירה מחדש – אשר ממוקמת מחוץ לישראל. מכיוון שאין מדובר בנכסים נגישים מאוד אלא בדירות שנמצאות בחו"ל, חשוב לבצע את הרכישה אך ורק דרך חברות בעלות ניסיון והתמחות בתחום של נדל"ן לא ישראלי, אשר ניתן לוודא כי הן אמינות ומסייעות באופן חוקי ומקצועי להשלמת הקנייה.

למה כל כך הרבה אנשים מעוניינים לקנות דירה להשכרה?

הרצון לייצר הכנסה קבועה ומתמשכת באופן פאסיבי, הוא הגורם המוביל בהחלטה של כל כך הרבה ישראלים לרכוש דירות להשקעה במקום, לדוגמה, להכניס את הכסף שלהם לפיקדון כלשהוא או להשקיע במניות בבורסה. נדל"ן נחשב להשקעה בטוחה, כזו ששומרת על ערך הכסף ומכאן ברור מדוע מדובר בבחירה כל כך שכיחה. עם זאת, איש אינו מעוניין לסכן את כספו ולתלות את התקוות בהשכרה של דירה שעלולה כלל לא להתרחש, כאשר דירות בחו"ל אינן מהוות סיכון שכזה.

איך מוודאים שקיים סיכוי גבוה להשכרת הדירה שנרכשה בחו"ל?

בפנייה אל חברה העוסקת בתיווך לרכישת דירות בחו"ל, חשוב להבין היכן מצויים האזורים המבוקשים ביותר בקרב תיירים וסטודנטים – שני קהלי יעד מצוינים להשכרת דירות. מכיוון שאינכם, ככל הנראה, בקיאים בנושאי נדל"ן מחוץ לישראל, חשוב לבדוק היטב ולקרוא מעט באינטרנט את האינפורמציה באשר לאזורים המוצעים לכם, כמקומות לרכישת דירות לצורך השקעה. המטרה היא לייצר נכס מניב, לכן הקרבה של הנכס אל אזורים מושכי קהל של שוכרי דירות כגון מוסדות לימוד ואטרקציות תיירותיות, היא אחד מהמדדים החשובים ביותר להבטחת הסיכוי להשכרת הדירה בפועל.

רכישת דירה בחו"ל – האם זה משתלם יותר?

אין ספק כי חלק נכבד מבין האנשים שרוכשים דירות בחו"ל לצורכי השקעה, במיוחד מי שעושה זאת במרכז אירופה, לא יכול היה להרשות רכישה של דירה כזאת לעצמו – אילו הייתה מוצעת לו בישראל. העלות של הדירות באירופה היא מלכתחילה נמוכה יותר, כך שאנשים עם הון בינוני יכולים לקבל את ההזדמנות הכלכלית הזו, מה שלא יכול היה לקרות להם בישראל. עם זאת, במידה והדירה תעמוד ריקה ולא תושכר במשך תקופה ארוכה, או שתושכר "פה ושם" ולא באופן רציף, הרי שההשקעה לא תחזיר את עצמה והרווח יגיע רק לאחר זמן רב. מסיבה זו, חשוב ביותר ליצור את ההתקשרות הראשונית לרכישת הדירה, רק עם חברה אמינה ומקצועית אשר יכולה לתת מענה מיטבי עבור הרצון שלכם להשקיע בעניין בטוח. גם פיצול השקעות הוא אפשרי – רכישת מספר דירות קטנות, בשביל לצמצם את הסיכון ולהבטיח שלפחות חלק מהנכסים יושכרו ויניבו רווחים בהקדם.

מחפשים רומנטיקה? כנראה שהזמנת צימר צפוני תעזור לכם למצוא אותה

כדי ליהנות מנופש בשניים, ישנם כמה דברים שלא כדאי לכם לוותר עליהם. הראשון שבהם, הוא בחירה קפדנית של המקום עצמו: כמה שיותר רחוק מהשגרה של חיי היום יום שלכם, זה יותר טוב. ההחלטה של כל כך הרבה זוגות אוהבים לנסוע עד צימר צפוני בגולן היא מובנת, שהרי בקצה הארץ ובלב הטבע הכי יפה שיש בישראל, הרומנטיקה פורחת. עם זאת ורגע לפני שהחלטתם להתניע את הרכב ולהתחיל לנסוע, חשוב למצוא צימר איכותי ולוודא שכל הדברים שחשובים לכם בנופש – אכן נמצאים בתוך הצימר שהזמנתם.

איך חופשה בתוך צימר צפוני יכולה להפוך לחופשה מושלמת

במקומות הכי שקטים בארץ, מצויים הצימרים היפים ביותר שתוכלו למצוא. אם אתם תוהים האם כדאי להשקיע בנסיעה הארוכה לצפון אל צימר חד נס הוא יישוב שלגמרי שווה את המאמץ. כחלק מהחוויה, רבים מבין הנופשים בודקים מראש אילו פעילויות ואטרקציות קיימות בסביבת הצימר ובכך הופכים את הנופש לטיול מיוחד במינו. באזור המרוחק מהכבישים המהירים והאספלט של העיר, נערכים מדי פעם פסטיבלים שונים וההשתתפות בפעילות שכזו מייצרת עבורכם זמן איכות ביחד, עוד הרבה לפני הכניסה לג'קוזי שבתוך הצימר עצמו. זכרו כי השהייה בתוך המתחם היא זמינה עבורכם למעשה כל העת, לכן העשרת הזמן ש"מסביב" ושילוב אטרקציות במהלך התקופה שבה תלונו בצפון בצימר – יכולה לעשות רק טוב לנופש ולהפוך אותו לחוויה חד פעמית.

מה כדאי לכם לוודא שיש בצימר שאתם מזמינים?

כתלות באורח החיים שלכם, כך מוטב לבדוק מראש אילו אביזרים, מכשור חשמלי ופריטים נוספים קיימים בצימר. זוגות דתיים למשל, יעדיפו צימרים עם כיורים נפרדים ויוודאו כי הכניסה לבריכה, אם קיימת כזו, היא פרטית לנופשים. זוגות שמגיעים לצימר עם תינוק קטן – שגם זו עשויה להיות דרך נהדרת לבלות ביחד – יוודאו כי המקום מכיל אופציית לינה גם עבור הקטנטן. בדקו מראש האם הארוחות או חלקן לפחות, נכללות במחיר הנופש ועשו "תחקיר" לגבי אופציות לסעודה בסביבה. אפשרות אהודה במיוחד על ישראלים, היא הזמנת טייק אווי או שליחות ממסעדה קרובה, תוך שהאכילה עצמה נעשית בצורה אינטימית בתוך הצימר, בפרטיות ובשיא הרומנטיקה.

התרשמו מהתמונות בגלריה של האתר אך אל תסתפקו בהן

לכל מתחם צימרים קיים, בדרך כלל, תיעוד יפה ומחמיא שנמצא בתוך גלריית התמונות באתר העסקי של המקום. התמונות נועדו להניע אתכם לפעולה ולסייע לכם להחליט האם הצימר אכן תואם את טעמכם האישי. חשוב שלא תסתפקו בתמונות בלבד ומוטב לנהל בכל מקרה שיח עם בעלי המקום בטלפון, בין היתר כדי לבחון את רמת השירות המוצע. שיחה נעימה ומסבירת פנים ניתן לנהל גם באופן טלפוני, כך תוכלו להתרשם מבעלי המקום ומהרצינות שלהם. השירות האדיב שהם יעניקו לכם, הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה הטובה שאתם עתידים לקבל.

סיום העסקה מחייב קבלת פיצויים ממקום העבודה ומיצוי הזכויות שבחוק

אם קרה והודיעו לכם שעליכם לעזוב מיידית את התפקיד שמילאתם במסגרת העבודה, חשוב שלמרות התחושות הלא נעימות תדעו לפעול בהיגיון. אל תשכחו שעם עזיבתכם, מגיעים לכם פיצויים ממקום העבודה ולעיתית זכויות נוספות שחשוב למצות אותן. בכדי לבצע את הפעולות הדרושות למיצוי הזכויות, יהיה עליכם להיות בקיאים בנושא ולעיתים אף זהירים בהתנהגותכם. המטרה היא להתנהל באופן מושכל, מתוך הנחה שייתכן וההנהלה בארגון לא תמיד תפעל לטובתכם, במיוחד אם סיום העבודה נעשה שלא באווירה נעימה. במקרה כזה, סיוע של עורך דין שיעניק ייעוץ מקצועי ואף יפנה לערכאות בשמכם במידת הצורך, יהיה לכם לעזר רב. 

ממה חוששים עובדים שפוטרו באופן פתאומי?

עובדים שבוחרים לעזוב מקום עבודה במפתיע או במקרה השכיח יותר – כאלו שמפוטרים "מהיום למחר", לעיתים מוותרים על פיצויי פיטורין המגיעים להם על פי חוק. ייתכן והשכיחות של התופעה נובעת מתוך חשש לסיים תקופה במקום עבודה בעיצומו של סכסוך עם המנהלים. העניין נפוץ במיוחד במשרות רמות דרג, כאשר העובדים העוזבים מעדיפים "לסיים עניינים" בשקט ובלי בעיות, בכדי שהמנהלים יזכרו אותם לחיוב וישתפו פעולה כאשר יתבקשו לתת המלצה למקום עבודה חדש של העובדים. חשוב להבין, כי אין כל קשר בין הרצון לעזוב "בטוב", לבין הזכויות החוקיות והבלתי מעורערות של עובד שעזב, לקבלת פיצויים ממקום העבודה האחרון שלו ושיש לנושא כללים ברורים וכתובים.

חישוב דמי פיצויים ממקום העבודה

המטרה של מתן פיצויים הוא לסייע לעובד להתפרנס, בתקופה של בין העבודה הקודמת אל השתלבות במקום עבודה חדש. דמי הפיצויים הניתנים לעובד, אמורים להיות מחושבים באופן הבא: סכום של שכר חודשי אחד, בעבור כל שנת עבודה, כאשר הסכום מחושב לפי השכר האחרון. ישנו שוני בין מקומות עבודה שונים וההפרשות של ההנהלה לקרן הפיצויים. המידע שיש לעובדים, במיוחד זוטרים – באשר לזכויות קבלת הפיצויים בעת עזיבת מקום העבודה הוא מצומצם מאוד. פרקליט לדיני עבודה תפקידו לוודא, בין היתר, שהסכום המוצע כפיצויים הוא אכן הסכום המלא המגיע לעובד על פי החוק וכן כי הוא מקבל בפועל את כל הכסף.

רגע לפני שסוגרים חוזה בארגון חדש – מה חשוב לבדוק? 

ייתכן והלהט להתחיל משרה חדשה, במיוחד אם חיפשתם עבודה במשך תקופה ארוכה לאחר הפיטורים או ההתפטרות – יגרום לכם להתפשר בנושא שכר ותנאים. חשוב להבין, כי אולי ההתלהבות לעבוד תמלא אתכם בתחילה, אך אם התמורה שלכם לא תספק אתכם – אתם לא תחזיקו מעמד זמן רב. חתימה על חוזה חדש וכניסה לתפקיד במקום עבודה חלופי, חייבים להתבצע לאחר חשיבה מעמיקה באשר להסכמה שלכם לעבודה ובאילו תנאים. כאשר תעמדו על שלכם ותתייעצו עם גורם מקצועי, ייתכן ותוכלו להיטיב את החוזה ובעיקר תהיו בטוחים שתחתמו עליו, בסופו של דבר, בלב שלם.

פרקליט לדיני עבודה הוא שיסייע לכם למצות את הזכויות במקום העבודה

ישנם לא מעט אנשים בישראל, שעובדים מזה שנים רבות באותו מקום עבודה וביום אחד מקבלים הודעה על פיטורים. הבקיאות של רובם בנושא החוקיות של פיטורים שכאלה איננה גבוהה, לכן סיוע של פרקליט לדיני עבודה עשוי להיות גלגל ההצלה שלהם. המטרה בייעוץ מקצועי של עורך דין מתחום דיני העבודה, היא למצות את הזכויות המגיעות לכל עובד ולמנוע מקרים של אבטלה פתאומית שאיננה מוצדקת, מניעת קבלת פיצויים ממקום העבודה או כל זכות חוקית אחרת, שמנהלים עלולים למנוע מן העובדים שלהם, כאשר הם עוזבים את תפקידם.

מהו שימוע לפני פיטורים?

הזכות הבסיסית של כל עובד אשר ההנהלה במקום העבודה שלו שוקלת לפטרו, היא לקבל הזדמנות להשמיע את הטיעונים שלו כנגד הפיטורין, באמצעות שימוע. כאשר זכות זו אינה ניתנת לו והוא מקבל הודעה על הפסקה של העסקתו לאלתר – מדובר במהלך לא חוקי ולכן עורך דין דיני עבודה הוא האדם להתייעץ עמו. שימוע מהווה מעמד שזכותם של עובדים במגזר הציבורי והפרטי כאחד לקבל, כאשר בפועל מדובר על ישיבה שבה נוכחים אנשי הנהלה והעובד כמובן והמטרה – להעניק לו את האפשרות להתבטא באשר לעזיבת התפקיד ולהשמיע את דעתו ותחושותיו בנושא זה. במקרים מסוימים, טיעונים נבונים המושתתים על עובדות, יכולים להוביל למניעת פיטורים – לרוב מדובר על שימועים שמבוצעים באווירה נעימה, כאשר הדברים שמובאים בפני ההנהלה הם שקולים ומנומסים. פרקליט לדיני עבודה יכול לייעץ לעובד כבר בשלב זה, לעזור לו לגבש את הדברים ולנסח נאום שיעלה טיעונים שייתכן וישנו את החלטת ההנהלה.

אילו זכויות יכול פרקליט לדיני עבודה לסייע לכם לקבל?

תנאי העזיבה וגובה דמי הפיצויים הם רק חלק ממה שפרקליט לדיני עבודה יכול לעזור לכם לבחון. ייתכן שסכום פיצויי הפיטורין שיוצג בתור זה שמגיע לכם על ידי ההנהלה, יהיה רחוק ממה שהחוק מחייב – בין אם בשל חוסר בקיאות של המנהלים ובין אם מסיבות אחרות שאינן ענייניות. חשוב להבין כי החוק ברור לגמרי בכל נושא הפיצויים ועליכם לוודא כי גובה הפיצויים שתקבלו יהיה מתואם למה שבאמת אתם אמורים לקבל. נושאים נוספים כגון ימי חופש שלא נוצלו או שעות נוספות, חייבים לבוא לידי ביטוי בשלב של סיום ההעסקה וכאשר ברור לכם שאתם לא עומדים להתעקש על חזרה לתפקיד. 

היום שאחרי – מה כדאי לבדוק לאחר סיום תקופת עבודה ארוכה?

התייעצות עם עורך דין תעניק לכם כלים להתמודד עם התקופה הלא פשוטה הזו, לעמוד על שלכם מול המנהלים ואם יהיה צורך – אף לפנות לבית המשפט בכדי למצות את הזכויות כחוק. חשיבה באשר לעתידכם הכלכלי, בנושאים כמו פנסיה, קופות גמל והחזרי מס – כל אלו דורשים ייעוץ מאנשי מקצוע כמו רואה חשבון ואפילו מאמן אישי, שיוכלו להעניק לכם מקפצה של ממש בהיבט הפיננסי, לקראת המשך החיים ובמקביל להשתלבות שלכם במקום עבודה חדש.

אחד הנושאים שמעוררים הכי הרבה מחלוקות בשיח הפנימי במדינת ישראל בשנים האחרונות, הוא הקנאביס הרפואי. תהליך בדיקת הזכאות לקבלת קנאביס רפואי, הינו תהליך מדוקדק, ולצערנו לא תמיד הוגן. ריכזנו עבורכם מידע רלוונטי אודות בדיקת הזכאות לקנאביס רפואי, ובכלל במה התהליך כרוך.

קנאביס רפואי

את צמח הקנאביס כולנו מכירים. מדובר בצמח המריחואנה, שעשרות ומאות מחקרים שבוצעו מסביב לעולם, הוכיחו בצורה חד משמעית כי הוא מסייע ועוזר לאנשים שסובלים ממחלות מסוימות. בין הסגולות הרפואיות שלו ניתן לשייך את שיכוך הכאבים (מטופלים בקנאביס רפואי מעידים כי אף תרופה אחרת לא סייעה להם כמו קנאביס רפואי), הקלה וריפיון בשרירים ובחלק מהמקרים הוא אף סייע להעלים תופעות שונות בגוף האדם (מחלות במערכת העיכול, רעידות בגפיים וכו').

בשנים האחרונות ניתן לראות ניסיון להגדיל ולהקל את תהליכי קבלת זכאות לקנאביס רפואי, כך שיותר ויותר מחלות וסימפטומים, מקבלים את "התווית של כשירים לקבלת קנאביס רפואי": כאבים מסוימים, סרטן, קרוהן, קוליטיס, איידס, טרשת נפוצה, פרקינסון, אפילפסיה ועוד מספר תופעות.
תהליך בדיקת זכאות קנאביס רפואי, הינו תהליך דיי ארוך, והוא מצריך התעסקות בלא מעט בירוקרטיות מדיניות שהיינו מעדיפים להימנע מהן, אך לצערנו לא ניתן.

ריכזנו עבורכם את תמצית התהליך לבדיקת הזכאות לקנאביס רפואי, כך שיהיה לכם יותר קל להתנהל ולבדוק את זכאותכם.

תהליך קבלת הזכאות לקנאביס רפואי

ראשית, חשוב להכיר כי אף קופת חולים או גוף במדינת ישראל, אינו רשאי לתת מרשם לקבלת קנאביס רפואי. הגוף היחיד שמאשר זאת הוא משרד הבריאות, ולכן תהליכים שכאלה עשויים לקחת לא מעט זמן. 

תהליך בדיקת זכאות לקנאביס רפואי מתחיל בהמלצה בכתב מרופא מומחה – אונקולוג, נוירולוג, רופא כאב וכל רופא אחר שתחום הטיפול בקנאביס קשור אליו. הרופא, בהסכמה מלאה שלכם, יעביר את המלצתו ליו"ר הוועדה הרפואית המייעצת לקבלת קנאביס רפואי – כשמה כן היא, מחזיקה את הסמכות הבלעדית להענקת רישיון לשימוש בקנאביס רפואי.
לאחר כשבועיים, מתקבל מכתב לידי הרופא ולידי החולה, ובו תופיע המלצתו של יו"ר הוועדה הרפואית – האם יש לאשר את הטיפול בקאנביס או האם יש לפסול. בהנחה וקיבלתם אישור – תקבלו את כתובת הספק המאושר הקרוב לביתכם, אליו תוכלו להגיע ולקבל את המינון שקיבלתם בהתאם להחלטת הוועדה. במקרה של פסילת המכתב שלכם – תוכלו להגיש ערער ולנסות להוכיח את צדקתכם ואת הסיבה לכך שמגיעה לכם הזכאות לטיפול רפואי שכזה.

יש להקפיד מאוד על רכישת ספירולינה – במיוחד לאור מספר החברות החדשות שנכנסו לשוק כדי לנצל את הפופולריות הגוברת של ספירולינה בשנים האחרונות. רוב החברות מציעות ספירולינה באיכות ירודה מאוד, או אפילו סוגים שונים של אצות שפשוט דומו לספירולינה. 

ספירולינה היא אצת מים מתוקים העשירה בכלורופיל. היא עמוסה בחומרים מזינים ומציעה יתרונות בריאותיים רבים. מאמר זה יעזור לכם להבין את ההיבטים שעליהם עליכם לפקוח עין כשאתם מחליטים באיזה סוג של ספירולינה לבחור.

תיוג ואישור מוסמך

על מנת להבטיח שאתם מקבלים מוצר איכותי, על התווית לכלול מונחים כמו "ספירולינה", "Spirulina planets" או "Arthospira planets". רכישת טבליות, תוכן הספירולינה צריך להיות לפחות 98% ואסור שתהיה תכולת חומרים משמרים או מוצרים אחרים בצורת גרגרים או אבקות.

מראה חיצוני

לספירולינה באיכות טובה יש צבע מט כהה וירוק. משטח מבריק מעיד על כך שהספירולינה נמעכה, נדחסה ואז כוסתה בציפוי על מנת למנוע את התפרקותה שוב. היא גם לא אמורה להכיל אבק רב – נוכחותו של אבק מעידה גם על כך שהמוצר התפרק ואיבד חלק מהיתרונות התזונתיים שלו בתהליך.

ספירולינה היא מיקרו-אצה פשוטה, חד תאית, בצורת ספירלה, הצומחת באופן טבעי באגמי מים חמים, מתוקים, מעיינות טבעיים ומי מלח.

היא נחשבת לא רק לאחד המזונות הבריאים ביותר בעולם – היא גם אחד העתיקים ביותר. למען האמת, האצטקים השתמשו בה כמקור מזון במאה ה-16. עם שפע הוויטמינים, המינרלים והפרוטאינים, אפשר להבין למה!

ריח 

אמנם ספירולינה באיכות טובה בהחלט כוללת ריח מסוים משלה, אך הריח אינו אמור להיות לא נעים. ריח חזק מעוד מעיד על שיעור חמצון גבוה, ועל כן מוצר פגום.

התמיסה

קצב פירוק הספירולינה צריך להיות:

לא מהר מדי – על מנת להבטיח שהוא יגיע לקיבה וישחרר את החומרים הפעילים בעי, שיכולים להיספג בגוף.

לא איטי מדי – מה שיגרום לכך שהוא ייספג רק מעט מאוד ככל שהוא יעבור דרך מערכת העיכול.

אמנם קצב הפירוק של הספירולינה האורגנית הוא אידיאלי, אך מוצרים סטנדרטיים הם איטיים מדי בהקשר זה. 

החומרים המזינים הכלולים במוצרים אלו נקלטים בגוף רק בכמויות קטנות יותר. בחירה זהירה של ספירולינה באיכות טובה תבטיח שיש לה את ההשפעה החיובית הגדולה ביותר על בריאותכם.

עיכול

במקרים נדירים, ספירולינה עלולה לגרום לאי נוחות קלה במהלך הימים הראשונים; מומלץ להגדיל בהדרגה את המינון. יחד עם זאת, אי נוחו משמעותית היא בדרך כלל אינדיקציה למוצר באיכות ירודה או פגומה.

ספירולינה נחשבת לאחד המזונות המשלימים ביותר בתזונה

זהו אחד המקורות העשירים ביותר של בטא-קרוטן, והיא מכילה פי 10 מהבטא-קרוטן של הגזר למנה, ספירולינה היא חלבון שלם שנע בין 55-77% חלבון, ומכילה את כל חומצות האמינו החיוניות. היא מציעה גם שפע של חומצות שומן כולל אחת הצורות הנדירות ביותר, חומצת גמא לינולאום.

אנחנו לא יוצאים לחופשה בכל יום, ובכדי לוודא שהולכת להיות חופשה לא פחות ממושלמת, כדאי גם לחשוב על הציוד שאנחנו לוקחים איתנו. בין אם אתם חובבי קמפינג ידועים או פחות, ישנו ציוד אלמנטרי והכרחי עבור כל מטייל ומטיילת. אורזים!

אז מה לוקחים איתנו לטיול הקרוב? האם אתם אנשים שאוהבים לישון תחת כיפת השמיים? אולי אתם מעדיפים צימר מפנק בכלל? בכל סגנון טיול בו תבחרו, תצטרכו גם לייחס חשיבות לציוד שאתם לוקחים אתכם. זה מתחיל כמובן בצידנית לאוכל ולבירות, ממשיך בנעליים הנכונות ונגמר גם באוהל מקצועי. נוסף על כל אלו, כדאי תמיד לחשוב איזה ציוד יקל עלינו בשעת הלילה. במקרים שאנחנו מצפינים לאזור רמת הגולן הקסומה, כדאי לשקול לרכוש מחממי צוואר (חם-צוואר), מחממי אוזניים ועוד. אל תשכחו, רמת הגולן גם מאופיינת בשלג. 

לדרמנים וציוד למטיילים, מה קודם כל רוכשים?

חכמים מאיתנו כבר אמרו: טוב שיהיה לך לדרמן בכיס או צמוד לחגורת המכנס. לדרמן עשוי לחלץ אותנו מתרחישים מסובכים שונים, בעוד שהוא כולל בתוכו המון ראשים שונים. כאשר אנחנו אומר "ראשים", הכוונה היא לראשים מתחלפים שנפתחים ונסגרים בהתאם למה שאנחנו צריכים לעשות. 

למכשיר לדרמן יש למשל ראש פיליפס (נועד להברגה), ראש מסור, מספרי גזירה ועוד. הפתיחה של לדרמן וסגירת המכשיר בטיחותיות לגמרי, כך שלא יהיה חס ושלום מצב בו אתם תסגרו לעצמכם את הלדרמן על כף היד. נעליים טקטיות זו תשובה נפלאה, לשאלה מה כדאי לקחת לטיול. 

ציוד מומלץ למטיילים ומטיילות

ניתן לרכוש נעליים טקטיות במחירים של 1,200 ₪ וגם פחות מכך, והחשוב בנעליים טקטיות הוא שמדובר בנעליים מאוד קלות ומאוד עמידות. בעזרת אלו, תוכלו לטייל באזורים מימיים ובאזורים סלעיים ללא קושי רב. ואם כבר במסלולי טיולים רגליים עסקינן, הרי שחשוב לציין את הנושא של שתייה מרובה בשטח. אנחנו נהנים ומטיילים, ובמקרים רבים אנו שוכחים להזכיר לעצמנו לשתות מים. 

שקית שתיה שמתלבשת על הגב כמו תיק גב, זה פתרון מעולה ואלמנטרי עבור מטיילים רגליים, עבור מטיילים בטיולי ג'יפים, טיולי רייזרים (רייזר הוא כלי שטח עוצמתי, לרוב 1,000 סמ"ק) וכדומה. זכרו, כשאתם נוסעים בשטח בתוך כלי פתוח כמו רייזר, אתם לרוב לא תרגישו שאתם מתייבשים בעקבות רוח רבה, שתגרום לכם להרגיש כאילו הכול מצוין. בפועל, הגוף מאבד נוזלים ואתם לא מרגישים את זה. מכנסי פעילות גם כדאי לשקול לרכוש לפני יציאה לטיול, היות ומדובר בסוג מכנס שמספק לכם גמישות רבה והגנה מפני רטיבות. נוח מאוד ומומלץ! לפני שיוצאים לטיול הקרוב, עוצרים בחנויות ציוד של מטיילים ובוחרים ציוד שיגרום לכל הטיול להיות ולהרגיש אחרת לגמרי.

אין ספק כי בשנים האחרונות אנו נחשפים לתגליות משמעותיות בעולם תוספי התזונה, בין אם עבור צעירים ובין אם עבור מבוגרים. תוספי תזונה נמצאים בשימושם של מפתחי גוף כבר שנים רבות, אך זו לא הסיבה לכך שאנשים צורכים את התוספים הללו. תוספי תזונה בגיל השלישי, מה כדאי לזכור?

אם בעבר הרפואה האלטרנטיבית והמערבית היו ממליצות על תוספי תזונה בגילאי אמצע החיים, הרי שכיום ההמלצה היא שימוש בתוספי תזונה גם בגיל השלישי, לרבות תוספי סידן שונים הנספגים פי 2 מאשר סידן המועבר בדרכים אחרות. במקרים מסוימים, תוספי סידן גם ייספגו עד פי 4 ומעלה. אין ספק כי יש להבדיל אלפי הבדלות בין תרופות שונות לבין תוספי תזונה, וחשוב לציין גם שאנשים שמשתמשים בתוספי תזונה אינם מוגדרים כמטופלים, אלא כצרכנים בלבד. אם כך, נותר להסיק את המסקנה הברורה כי תוספי תזונה בעצם מיועדים לאנשים בריאים ולא לאנשים הסובלים מחולי. 

תוספי תזונה לגיל הזהב

בגיל הזהב, אנשים לעיתים סובלים גם ממצבים של תת תזונה, מה שמוביל אותם להשתמש בתוספים המספקים את מה שחסר לגוף. בעוד שרבים מאיתנו עשויים לטעות בגדול ולחשוב שאדם הסובל מתת תזונה הוא אדם בעל משקל גוף נמוך, ההיפך הוא הנכון לפעמים. גם אנשים כבדי משקל עשויים לסבול מתת תזונה, עד כמה שזה נשמע מופרך. 

במקרים אלו, תוספי תזונה לגיל השלישי עשויים לספק לגוף בדיוק את מה שחסר לו, לסייע באיזון המערכות השונות בגוף ועוד. 

שימוש נכון בתוספי תזונה

תוספי מזון רבים עשויים שלא להתאים לנוטל אותם, או סתם להיות חסרי ערך עבורו. במקרים שאדם אינו סובל מחוסר סידר, הרי שאין כל סיבה לשכנע אותו לרכוש תוסף סידן כזה או אחר. במצבים בהם התזונה של האדם אינה אופטימלית, ניתן להסתייע בתוספי מזון הכוללים חלבון, סידן ועוד. Density הוא סידן אמורפי שנחשב פריצת דרך משמעותית בתחום תוספי המזון. 

דנסיטי עשוי להיספג עד פי 4.6 יותר מתוספים אחרים, ומדובר בתוסף תזונה שאינו כולל תופעות לוואי, ביחס לתוספי סידן אחרים שקיימים כיום לרכישה. יחד עם כל הנפלאות שקיימות בתוספי המזון, חובה לזכור גם כי נטילת תוספי מזון לא מבוקרת עשויה להוביל גם לנזק בריאותי. נוסף על כך, זכרו כי לייעוץ רפואי לעולם אין תחליף. 

כולנו נתקלנו בבעיות אינסטלציה בבית כמו פיצוץ בצנרת, נזילה בצינור או סתימה בכיור והיינו צריכים שירותי אינסטלטור. 

כאשר אתם נמצאים במצב כזה, מומלץ לא למהר ולהזמין אינסטלטור אלא לעצור ולחשוב, מאחר והשוק פרוץ וישנם הרבה אינסטלטורים חובבניים שעלולים לגרום לכם יותר נזק מאשר תועלת. 

כדי להימנע ממקרים כאלה, הבאנו עבורכם 5 כללים לבחירת אינסטלטור טוב. 

  1. קבלו המלצות מחברים 

הדרך הטובה ביותר למצוא אינסטלטור טוב היא לפנות לחברים או לשכנים ולבקש מהם המלצות על איש מקצוע שהם מכירים, עם עדיפות לסוג עבודה דומה לזה שאתם צריכים. זאת כדי לוודא שיש לאינסטלטור את המומחיות הדרושה לפתרון הבעיה שלכם. 

אל תתפשרו על מקצועיות האינסטלטור, גם במצבי חירום, כדי למנוע מעצמכם עוגמת נפש וכדי למנוע מהבעיה לחזור. 

  1. בדקו זמינות של איש המקצוע 

חשוב לוודא שהאינסטלטור שאתם מזמינים הוא בעל זמינות גבוהה, במיוחד כשמדובר במצבי חירום, כך שתוכלו לקרוא לו בכל שעה במידה והבעיה חוזרת על עצמה או שיש צורך בהמשך טיפול בבעיה. כמובן שבלילה לא תטופל הבעיה, אבל איש מקצוע טוב ייתן לה פתרון זמני וישוב בבוקר לטפל בבעיה. 

  1. חפשו בעל מקצוע באזורכם

הזמינות של איש המקצוע תלויה במידה רבה באיזור השירות שלו ובמיקום שלו. לכן, אם אתם צריכים שירות מהיר או שיש לכם מצב חירום ואתם גרים באזור השרון, לדוגמא, מומלץ לחפש אינסטלטור בשרון שיוכל להגיע אליכם במהירות ויהיה זמין לכם יותר מאשר אינסטלטור שנותן שירות בדרום או בצפון. 

  1. השוו מחירים 

כמו עם כל בעל מקצוע, גם כאן כדאי ומומלץ לערוך השוואת מחירים לפני שמזמינים אינסטלטור הביתה ואל תתפתו להצעת המחיר הזולה ביותר. 

קחו בחשבון שיש הבדל במחירים בין שירות שניתן ביום לבין שירות שניתן בלילה, כאשר תעריפי הלילה גבוהים יותר משמעותית. לכן, אם ניתן להזמין את האינסטלטור בשעות היום המוקדמות, זה מומלץ. 

  1. בדקו מי מאושר על ידי חברת הביטוח 

בדקו עם חברת הביטוח עם אילו חברות או אינסטלטורים היא עובדת, גם כשאתם בלחץ ויש מצב חירום. חפשו את מספר החירום של חברת הביטוח שלכם.  

כך תוכלו לקבל החזר חלקי או מלא על כספכם. 

טיפים לסיום 

  1. אל תוותרו על קבלת המלצה על איש המקצוע, גם במצבי חירום 
  2. נסו לאתר את הבעיה ולתת לה פתרון זמני עד להגעת האינסטלטור. יש אינסטלטורים שמבקשים כסף על איתור הבעיה. 
  3. בדקו מה הגורם לבעיה. יכול להיות שהבעיה היא אצל השכן או בצנרת הבניין ואז התשלום מתבצע על ידי אותו שכן או על ידי ועד הבניין
  4. בקשו אחריות בכתב על העבודה, גם אם היא נעשית בלילה. על סתימות אין אחריות.