כל הטיפים לבחירת טכנאי מזגנים – מעודכן לשנת 2022

שיתוף
טכנאי מזגנים

במדינה החמה שלנו, מזגנים הם חלק בלתי נפרד מהאוויר שלנו. אנחנו לא מכירים את החיים בקיץ ללא מזגן ולמען האמת, גם לא רוצים להכיר. אלא שלפעמים, המזגן מתקלקל והמציאות מכריחה אותנו להזיע למען אבותינו שהיו חיים ללא מזגן בקיץ בארץ ישראל.

ברגע הנורא הזה, רק אדם אחד יכול לבוא להציל אותנו – טכנאי המזגנים. אלא שהשוק עולה על גדותיו מרוב בעלי מקצוע ואין לנו מושג איך לבחור את הנכון, שיציל אותנו מידי החום האכזרי מבלי לרמות אותנו.

אז איך בכל זאת בוחרים טכנאי מזגנים?

קל מאוד למצוא טכנאי מזגנים. נכנסים לגוגל, מחפשים, מתקשרים וקדימה. עם זאת, שרלטנים רבים שקוראים לעצמכם טכנאי מזגנים מספקים עבודה ירודה או מבצעים תיקונים שלא לצורך תוך שהם מבקשים מחירים לא פרופורציונליים. 

בנוסף, כשהמזגן מתקלקל ואנחנו נחנקים מחום (או קופאים מקור, תלוי בעונה כמובן), אנחנו לא ממש חושבים בצורה שקולה וקשה לנו להתעכב על כל פרט ופרט. אנחנו רק רוצים שמישהו יבוא לגאול אותנו מייסורינו. דווקא ברגעים האלה, חשוב להיות חזקים ולעקוב אחרי הטיפים הבאים בקפדנות. כשאנחנו במקום חלש, הכי קל לנצל אותנו ואנחנו לא ניתן לאף אחד את התענוג! 

כמו שיש המון רמאים, השוק גם מלא בטכנאי מזגנים מקצועיים, הגונים ואמינים, שעובדים לפי מחירון תיקון מזגנים, וכל מה שצריך לעשות זה למצוא אותם:

5 הטיפים לבחירת טכנאי מזגנים

1. זמינות

כשהמזגן מתקלקל, בין אם בקיץ ובין אם בחורף, קשה עד בלתי אפשרי לשהות בתוך הבית או החדר בו התקלקל המזגן. אנחנו תלויים במזגן הזה ולעתים פשוט לא מסוגלים בלעדיו, ובצדק. לכן, כאשר אתם פונים לטכנאי  מזגנים, השאלה הראשונה שלכם צריכה להיות – הזמינות שלו. אם הטכנאי אומר לכם שהוא פנוי בעוד שלושה ימים, הוא כנראה מצפה שאתם תשבו, תמתינו ותזיעו את כל כולכם במשך שלושה ימים ואתם כנראה מעדיפים לחפש טכנאי אחר.

טכנאים רבים עובדים כל יום, כל היום, ומספקים זמינות מידית ואם לא, אז זמינות של "מחר בבוקר". אל תתפשרו על זה! 

2. חוות דעת

גם אם טכנאי המזגנים שמצאתם זמין 24/7 ומוכן לצאת אליכם כבר עכשיו, חכו עוד רגע וקראו את חוות הדעת עליו. נכון, כשהמזגן מספק לכם עינוי סיני בסלון ומטפטף אט אט על הרצפה, הסבלנות שלכם קצרה מהרגיל, אבל האמינו לנו – זה לחלוטין ישתלם בהמשך. חוות דעת הן כלי נהדר שמגיע להחליף את ההמלצות מהשכן ומהחברה הטובה בזכות חוכמת המונים. רבים שנעזרו בשירות של אותו טכנאי מזגנים כותבים את החוויה שלהם, ואתם שם בצד שני יושבים לגזור מסקנות ולהחליט אם מתאים לכם או לא. 

3. מחירים

השוואת מחירים היא שלב חשוב ומהותי, הרי התיקון לא יגיע בחינם וכל טכנאי יכול להגיד לכם שזה עולה כמה שהוא רוצה להגיד לכם שזה עולה. 

הקדימו תרופה למכה, חפשו מחירון תיקון מזגנים ורשמו לכם את טווחי המחירים הרלוונטיים לתקלה שלכם. אם אתם לא יודעים מה התקלה שלכם, כתבו טווחי מחירים שנראים לכם מתאימים לסיטואציה ושמרו את זה בצד. כשאתם מדברים עם טכנאי מזגנים ומבקשים ממנו הצעת מחיר על פי התקלה שאתם מתארים, בדקו שמה שהוא מציע מתאים למה שכתבתם בטווח המחירים שלכם.  

4. אדיבות

ללא ספק, דרך ארץ קדמה לתורת המזגנים. אם נפלתם על טכנאי מזגנים חסר סבלנות, אל תיתנו לו לבדוק את הסבלנות שלכם והמשיכו הלאה. טכנאי מזגנים מקצועי והגון ישאל אתכם שאלות מכווינות כבר בשיחת הטלפון הראשונה וינסה להדריך אתכם, שתוכלו לפתור את התקלה לבד ולחסוך את כל הבלגן. 

כך או כך, גם אם אתם לא יכולים לתקן את הבעיה לבד, ירצה הטכנאי לשמוע פרטים ולהבין מה קורה אצלכם במזגן כדי לדעת לתת לכם הצעת מחיר משוערכת (או לפחות טווח) וכדי לדעת לאפיין את התקלה ולהבין לקראת מה הוא מגיע. 

5. אחריות על התיקונים

טכנאי מזגנים מקצועי ואמין צריך לתת תעודת אחריות עבור העבודה והחלפים שלו. בסופו של דבר, אם הוא בטוח בעבודה שלו ועומד מאחוריה, אין לו שום סיבה לא לתת לכם אחריות מלאה. שאלו את הטכנאי בשיחת הטלפון הראשונה האם הוא נותן אחריות ואם לא, קחו זאת כנורת אזהרה. 

המאמר באדיבות אתר  Tovtoda.co.il – טוב תודה. 

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.