איך תבחרו נכון מנורות תקרה

מתכננים לעצב את הבית מחדש? אולי רק לתלות תאורת תקרה חדשה? ככה או ככה, אתם תרצו לבחור את התאורה הנכונה ביותר לעיצוב הבית, לריהוט ולחללים השונים. אם כך, הנה כמה טיפים לבחירת מנורות לתלייה על התקרה בבית או במשרד. 

בבואכם לבחור את תאורת התקרה בביתכם או במשרד, יהיה חשוב לקחת בחשבון כמה פרמטרים שונים. למשל, אילו אזורים בבית אתם מעוניינים להבליט? מנגד, אילו אזורים תרצו להצליל? כמו כן, האם יש בבית ריהוט שברצונכם להאיר עליו יותר מאשר על ריהוט אחר? אלו שאלות שחשוב לשאול לפני שרוכשים ומתקינים מנורות תקרה לבית. אם אתם מתכוונים לשדרג את עיצוב הבית בעזרת מנורת תקרה ותאורת פנים, המידע הבא עבורכם. נתחיל עם בחירה בין גופי התאורה השונים. 

בחירת מנורת תקרה מעוצבת לבית או למשרד 

אם ברצונכם לבחור את תאורת התקרה הנכונה למשרד, חשוב לזכור משהו לגבי מנורות תקרה. מנורות אלו מגיעות בגדלים שונים, בעיצובים מגוונים, עשויי חומרי גלם שונים, בצבעים ועוד. כל עוד אתם מעוניינים להתקין את המנורות על התקרה, אתם תצטרכו לבחור בין הסוגים השונים. 

יהיה כדאי להתחיל למשל עם גופי התאורה. גוף התאורה מהווה בית למנורה עצמה, והוא מגיע עשוי חומרי גלם שונים ומגוונים. יש אפילו גופי תאורה עשויים עץ, מתכת, אלומיניום, ברזל ועוד. בסופו של דבר, כאן נכנסת לתמונה היצירתיות שלכם, אבל גם נושא התקציב. מה עוד חשוב לדעת? 

בחירת מנורות תקרה בהתאם לתקציב

יהיה כדאי לערוך מחקר שוק מסוים, בואו נקרא לו השוואת מחירים בין גופי תאורה לתקרה ומנורות. השוואת מחירים בין מנורות תקרה תאפשר לכם להוזיל במידה ניכרת את העלויות על ההתקנה. כמו כן, אתם תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר ולהכיר את השוק יותר לעומק. 

במהלך מחקר השוק שלכם, מומלץ לברר גם לגבי נושא האחריות. על חלק מגופי התאורה מקבלים אחריות, על חלקם לא. אם בכוונתכם גם לקבל התקנה כחלק מהשירות, יהיה חשוב לוודא כי המחיר של מנורות התקרה כולל גם את ההתקנה. במידה שלא, יש לברר כמה עולה ההתקנה של הגופים בנפרד. לרוב, יהיה מדובר במאות שקלים בודדים בממוצע. 

התקנת מנורות תקרה – האם אפשר לבד? 

חשוב לזכור, אסור להתעסק עם חשמל, אלא אם הוכשרתם לכך במקצועכם. כלל אצבע הוא, שגופי תאורה מצריכים התקנה מקצועית. בין אם אתם מעוניינים להתקין גוף תאורה כזה או אחר, אל תתעסקו עם חיבורי וכבלי החשמל השונים. 

הניסיון לחסוך כמה שקלים בכך שמתקינים לבד את המנורה, עלול לעלות לכם בפגיעה פיזית, חלילה התחשמלות. אם אתם צריכים התקנת מנורות תקרה וגופי תאורה, תזמינו חשמלאי מורשה ואל תתעסקו עם מה שאתם לא אמורים להתעסק בו. יש סיבה לכך שחשמלאים לומדים את מקצועם.

הישארו מחוברים
עדכונים אחרונים