איך עושים השוואת פוליסות חיסכון?

שיתוף
השוואת פוליסות חיסכון

כמה זה פשוט לבצע השוואת פוליסות חיסכון? יש כאלה שיגידו כי מדובר על הדבר הכי פשוט שיש. הרי עומדים לרשותכם לא מעט כלים שונים שאמורים לעשות עבורכם את העבודה הקשה. זה נכון שהיום השוואה בין פוליסות חיסכון היא פשוטה יותר מאשר בעבר, אך עדיין היא מצריכה ידע רב. הרי בסופו של יום את הבחירה הסופית בין פוליסות החיסכון השונות יהיה עליכם לעשות בעצמכם. אתם אמורים למצוא את עצמכם במצב שבו אתם בוחרים את פוליסת החיסכון הכי טובה שיש. זאת שתאפשר לכם להיות רגועים, אך בו בזמן גם להרוויח כסף בהתאם להשקעה. אז איך עושים כמו שצריך השוואת פוליסת חיסכון?

מהי פוליסת חיסכון?

על מנת שנוכל לדבר על השוואת פוליסות חיסכון יהיה עליכם להבין מהי פוליסת חיסכון. ישנם משקיעים שחושבים שהם יודעים את משמעותה, אך המציאות שונה לגמרי. רק אחרי שתבינו מה זה בכלל אומר, תוכלו לעשות השוואה יעילה שגם תביא איתה תוצאות. מדובר על אפיק השקעה שמתאים למשקיעים שלא בקיאים מספיק בעולם ההשקעות. לכל משקיע מוצגים מספר מסלולים שונים, שכל אחד מהם מגיע עם רמת סיכון שונה. המשקיע יבחר את המסלול שמתאים לו, והמומחים יבחרו עבורו את ניירות הערך. כלומר המשקיע יהיה זה שירוויח את הכסף, אך הוא לא יצטרך לעבוד קשה בבחירות שונות שהוא לא באמת מבין בהן. 

עושים השוואה בין כל בתי ההשקעות

הבנתם כי פוליסת חיסכון היא אפיק ההשקעה האידיאלי עבורכם? השוואת פוליסות חיסכון צריכה להיעשות בין כל בתי ההשקעות השונים. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם בוחרים את בית ההשקעות המתאים לכם. מיד לאחר מכן תוכלו לבחור את הפוליסה הנכונה לכם בהתאם לפרמטרים שונים. אך לפני שמשווים בין פוליסות חיסכון משווים בין בתי השקעות שונים. הרי כל בית השקעות מביא איתו את היתרונות אך גם את החסרונות שלו. אתם מבחינתכם אמורים להכניס את עצמכם אל תוך מקום שיביא לכם יציבות. זוהי הדרך שלכם להשקיע את הכסף בחוכמה, מבלי להיות בלחץ מתמיד.

אחוזי התשואה הצפויים

הדבר החשוב ביותר שצריך לבדוק במסגרת השוואת פוליסות חיסכון זה כמובן מהם אחוזי התשואה. השאיפה שלכם תהיה לקבל אחוזי תשואה גבוהים, כאלה שיגידו את סכום הכסף שהשקעתם. ככל שאחוזי התשואה גבוהים יותר, כך תוכלו להרוויח יותר ממה שדמיינתם לעצמכם. יש כאלה שמספרים כי אחוזי התשואה היו אלה שגרמו להם להמשיך להשקיע. הרי כל אחד ירצה לראות את הכסף שלו עובד עבורו מבלי שהוא יצטרך לקום לעבודה כל בוקר. ישנם משקיעים שכל מה שהם עושים מהבוקר עד הלילה זה להשקיע בהשקעות שונות. אתם כמובן לא צריכים להיות במקום הזה, אך כן תוכלו להרוויח עוד כסף בנוסף לכסף שאתם כבר מרוויחים. 

רמת הסיכון המקסימלית 

כמובן שאי אפשר לבצע השוואת פוליסות חיסכון מבלי לבחון את רמת הסיכון הצפויה. אתם מבחינתכם תרצו לדעת כי אינכם מכניסים את עצמכם אל תוך מקום שידיר שינה מעיניכם. ישנם משקיעים שלא אוהבים סיכונים, לא משנה כמה פוטנציאל יש בהם. המטרה היא לבחור מסלול השקעות עם תשואה גבוהה, אך עם רמת סיכון נמוכה. כולם יודעים כי רמת הסיכון משפיעה בין היתר גם על אחוזי התשואה של הפוליסה. אך עדיין מוטב כי רמת הסיכון תהיה נמוכה בשביל שתוכלו להשקיע ללא חשש. החששות השונים עלולים לגרום לכם בראייה לאחור לעשות טעויות גדולות מאוד. כך שתבחנו היטב מהי רמת הסיכון בפוליסה שבה אתם עומדים להשקיע.  

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.