שימור עובדים – איך עושים את זה נכון

שיתוף
Employee care, caring in the workplace, Engagement and Retention. Young business woman drinking

עבור כל עסק, אחד האתגרים המורכבים ביותר הוא איך לשמור על העובדים שאותם הוא מגייס ומכשיר, הן על מנת שההשקעה בהם לא תאבד, והן על מנת לוודא שהם נותנים מעצמם כל מה שניתן כדי לקדם את העסק. השקעה בעובדים היא אחד המנועים החשובים בהצלחה של עסק, ולכן חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. ישנם מספר דגשים שאם תשימו אליהם לב, תוכלו להיות בטוחים שהעובדים שלכם ירצו להישאר אצלכם, ולעשות הכל כדי שהעסק שלכם יצליח ויממש את הפוטנציאל הגלום בו.

איך עושים זאת?

ניתן לחלק את ההשקעה בעובדים לשני אספקטים עיקריים – מקומם של העובדים בחברה, ותנאי ההעסקה שלהם. 

מקומם של העובדים בחברה מורכב ממספר גורמים, וישנה חשיבות רבה להשקעה מתמדת בבניית מעמדם ובפיתוח מערכת היחסים שלהם עם העסק. לדוגמה, ישנה חשיבות רבה לבנייה של גאוות יחידה בקרב עובדי העסק, על מנת שירגישו שהם חלק מקבוצה גדולה יותר שהיא בעלת משימה משותפת, שהיא הצלחת החברה. אם תצליחו לגרום לעובדים שלכם להרגיש שהצלחת החברה היא גם הצלחתם, הרי שזו הדרך הטובה ביותר לגרום להם להשקיע את מיטב המאמצים בפיתוח העסק ובעשיית התפקיד שלהם בצורה הטובה ביותר.

דוגמה נוספת היא שקיפות מול העובדים בנוגע למעמדם בחברה, ויצירת אפשרויות ניוד וקידום בתוך העסק. עובדים שיודעים שהמקום שבו הם נמצאים הוא בוודאות אותו המקום שבו הם יהיו גם בעוד תקופה, מבחינת מעמדם בחברה ותחומי האחריות שלהם, יהיו בעלי מוטיבציה נמוכה יותר להשקיע ולתת מעצמם עבור העסק. לעומת זאת, עובדים שיודעים שהשקעה שלהם יכולה להיתרגם לקידומים, הסמכות נוספות או בונוסים, ירצו להשקיע יותר בתפקיד שלהם ולעשות אותו על הצד הטוב ביותר.

הצד השני – תנאי ההעסקה

האספקט הנוסף הוא עניין תנאי ההעסקה של העובדים. גם כאן מדובר בעיקרון שמורכב ממספר גורמים, שבהם ניתן להשקיע בנפרד. החלק הראשון, והמובן מאליו, הם תנאי ההעסקה הבסיסיים של העובדים, כמו משכורת, תנאים סוציאליים וכדומה. מומלץ לשלם לעובדים שלכם משכורת המשקפת את העבודה הנדרשת מהם, ובהתאם לתנאים המקובלים בשוק. עובדים שירגישו שהמשכורת על עבודתם לא תואמת את ההשקעה שלהם, לא ירצו להשקיע מעבר ולא ירצו להישאר במקום שבו הם לא מוערכים. הדבר נכון גם לגבי התנאים הסוציאליים שאותם נותן המעסיק לעובדים, כמו קרן השתלמות, קופות גמל ופנסיה.

הצד השני של המטבע הזה מורכב מתנאי ההעסקה השוטפים, והאווירה בבית העסק. פינוקים לעובדים יגרמו להם להרגיש שהעסק שלכם הוא כמעט הבית השני שלהם, או המשפחה שלהם, ויגרמו להם לבוא לעבודה עם חיוך. ניתן לעשות זאת בכל מיני אמצעים, החל מטיולים של אנשי החברה, וכלה ברכישת מכונת קפה לעסק. כאן הגורם המגביל היחיד הוא הדמיון שלכם, והתקציב שאותו תקדישו להשקעה בעובדים.

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.