שאלות שמומלץ להשיב עליהן לפני שרוכשים יאכטה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Motor yacht

אם הגעתם למסקנה שאתם רוצים לרכוש יאכטה ויש לכם את הזמן והכסף, כעת הגיע הזמן ללמוד על התחום ולבדוק איזו יאכטה מתאימה עבורכם. שימו לב, בשוק יש המון הצעות משתלמות לרכישת יאכטה. היאכטות שונות אחת מהשנייה ויש יאכטות מנועיות, מפרשיות, תחרותיות וקרוזיות. 
השאלה היא באיזו לבחור. על כן, ריכזנו עבורכם מדריך הכולל מספר שאלות ותשובות.
היעזרו בו ואז הבחירה תהפוך לקלה יותר עבורכם. מוכנים? אנחנו יוצאים לדרך!

מס' 1 – איזו יאכטה תענה על הצרכים שלכם?

על מנת לענות על השאלה המורכבת הזאת, מומלץ שתרשמו את הצרכים שלכם לפני סדר יורד. לדוגמה, אם אתם רוצים לרכוש יאכטה ולהפליג עם המשפחה, אז זהו הצורך החשוב ביותר ועל כן יש לדרג אותו במקום הראשון. כמו כן, אם אתם מתכוונים לעגון במפרצים ולא במרינות, אז העדיפות היא לרכוש יאכטה שאפשר להתקין בה מתפיל מים וגם גנרטור. מומלץ גם להתחשב במפרט הטכני של היאכטה. אם היא מיועדת להפלגות ארוכות, אז שימו לב שיהיו לה תכונות גוף מיוחדות וזאת על מנת שהיא תוכל לשאת יותר מזון, ציוד וכמובן דלק. כך שבסופו של דבר, מה שחשוב, לפחות בהתחלה, הוא לבצע אפיון מדויק הכולל גם את הצרכים שלכם וגם התחשבות במפרט הטכני של היאכטה.

מס' 2 – יאכטה חדשה או יד שנייה?

אם יש לכם תקציב כספי מתאים, אז מומלץ לרכוש יאכטה חדשה. יש מגוון גדול של יאכטות, החל מיאכטות פשוטות ועד יאכטות פאר למכירה. מה שכן, אם יש לכם תקציב מוגבל, אז העדיפות היא לרכוש יאכטה מיד שנייה והעיקר שתענה על הצרכים שלכם. שימו לב, כאשר רוכשים יאכטה יד שנייה, מומלץ גם להשאיר תקציב עבור שיפוצים ותיקונים.

מס' 3 – מנועית או מפרשית?

בדרך כלל, יש העדפות מוחלטות ומה הכוונה? מרבית המשיטים הם שייטי מפרשים או שייטי מנוע ועל כן, הם גם לא ישקלו אופציות אחרות שעשויות להתאים. כמו כן, יש שייטים שיבדקו את 2 האופציות שהוזכרו לעיל. מה הכוונה? נניח ואתם רוצים להשתמש ביאכטה לצורך דייג, אז האופציה המועדפת היא יאכטה מנועית. מה שכן, אם כל נושא הדייג, מופיע אצלכם ברשימת האפיון שהוגדרה קודם לכן במקום אחרון או לפני אחרון ועיסוק ספורטיבי מוגדר כראשון, אז לכו על האופציה של יאכטת מפרשים. 

מס' 4 – איך אתם מעדיפים להפליג?

השאלה הזו נשמעת טריוויאלית אבל התשובה לשאלה זו היא חשובה והיא שתשפיע גם על תהליך הבחירה. האם אתם מעדיפים שיט רגוע ואיטי או אולי שייט אקסטרים. כאשר תשיבו על השאלות, אתם תוכלו לבחור בדגם ובגודל היאכטה המתאים עבורכם.

מס' 5 – ההוצאה השנתית לאחזקת היאכטה

עליכם לבצע התאמה בין התקציב להוצאה. הדבר נכון גם לגבי רכישת יאכטה חדשה וגם לגבי רכישת יאכטה מיד שנייה. לדוגמה, אם מדובר על חדשה, על הסכום שתשלמו על היאכטה עצמה, עליכם גם להוסיף עשרות אחוזים וזאת על מנת שתוכלו להשיק את היאכטה. אתם תדרשו לציוד בטיחות, כלי מטבח, כלי עבודה וכלי מיטה. כמו כן, במידה ואתם רוכשים יאכטות מנוע, שימו לב גם לנושא צריכת הדלק. 

מס' 6 – אולי אתם לא חייבים לקנות יאכטה? 

אין ספק שאין כמו להיות בעלים של יאכטה משלכם. מה שכן, אם אין לכם יותר מדי זמן להקדיש לשייט ואם מדובר רק על שבוע אחד בשנה, אז מומלץ בהחלט לשקול אופציה של השכרת יאכטה. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך