גמילה וחזרה לשגרה: מאיפה מתחילים?

שיתוף
גמילה וחזרה לשגרה

זה לא פשוט לטפל בהתמכרות, ואיך דרך אחת בלבד לעשות זאת, בעוד טיפולי הגמילה יכולים להשתנות על פי הצרכים של המכורים. המכורים לסמים או לאלכוהול עשויים לבחור את שיטת הטיפול שנראית להם הכי מתאימה להם, מתוך התבססות על צרכי בריאות הנפש האישיים שלהם, איזה אפשרויות טיפול רפואי הם יכולים להרשות לעצמם, מה סוג ההתמכרות בדיוק, ואיזה רמת טיפול מתבקשת, וכיוצא בזה. כדאי שתקראו ברצף, ותשכילו להבין הכול אודות – גמילה וחזרה לשגרה – מאיפה מתחילים?

האם שיטת הטיפול הקבוצתי יכולה לעזור להיגמל מסמים

יש שיטות גמילה מסמים שעשויות לעזור לכם, כמו למשל – טיפול קבוצתי בכמה שלבים, שעשוי להיראות בכמה דרכים. מדובר אודות צורה של טיפול לגמילה מסמים שיש בו הכרה להתמכרות, שיש בה מספר הכרות שליליות שעשויות להיות, כגון – פיסי, חברתי, רוחני או רגשי. שיטת טיפול שכזאת מתחילה בקבלה, ואז עוברים להתמסרות לכוח עליון, ולבסוף למעורבות מלאה במפגשים קבוצתיים עקביים.

מה היעילות של שיטת ניקוי הרעלים לגמילה מסמים

היעילות של שיטת ניקוי הרעלים לגמילה מסמים מאפשרת להיפטר מחומרים ממכרים מהגוף בסביבה בטוחה, שנחשבת למאוד אפקטיבית משום שלעתים גמילה מסמים עשויה להסב לתסמינים פיסיים שאינם סימפטיים, כמו גם מסכנים את החיים. משום העובדה שניקוי רעלים לא מטפל בגורמים התנהגותיים שבסיסיים להתמכרות, משמש לרוב בסינרגיה עם כל מיני טיפולים.

עד כמה טיפול התנהגותי רגשי רציונלי יסייע לכם להיגמל מסמים

טיפול התנהגותי רגשי רציונלי יסייע לכם בהכרח להיגמל מסמים, תוך כדי כך שתצליחו לזהות את המחשבות השליליות שלכם, כמו גם ייתן לכם דרכים חדשות להילחם במנעד רב של תחושות של תבוסות עצמיות. המטרה של הטיפול הזה מקורה בסיוע של הבנה שכוחה של חשיבה רציונלית שיש בכם, וכי היא ממש לא קשורה לגורמי לחץ, או לחלופין למצבים חיצוניים.

האם טיפול התנהגותי קוגניטיבי יתמוך בכם ברצון להיגמל מסמים

אין כל ספק, כי טיפול התנהגותי קוגניטיבי יתמוך בכם ברצון של גמילה מסמים, כאשר סוג זה של טיפול מהווה כלי רב ערך, וזאת משום שטיפול שכזה עשוי לשמש עבור כל מיני סוגים של התמכרות, כמו למשל – התמכרות לתרופות במרשם ולכל מיני סמים, התמכרות לאוכל, או לחלופין התמכרות לטיפה המרה, וכיוצא בזאת. מצד אחד, טיפול התנהגותי קוגניטיבי עשוי לסייע לכם להבין כיצד יש לזהות טריגרים ואף לפתח מיומנויות של התמודדות. ומצד שני, טיפול זה יסייע לכם לזהות את דפוסי ההתנהגות הלא בריאים שלכם, בעוד אפשר לבצע סינרגיה של טיפול זה ביחד עם כל מיני טכניקות טיפוליות שונות.

מה המשקל של טיפולים התנהגותיים בגמילה ובחזרה לשגרה

המשקל של טיפולים התנהגותיים בגמילה ובחזרה לשגרה יסייע לכם במובנים שלהלן –

  • לשנות את העמדות ואף את ההתנהגויות שלכם אשר קשורות לשימוש בסמים.
  • להגביר את כישורי חיים בריאים.
  • להתמיד בצורות טיפול אחרות, כדוגמת – תרופות.
  • יהיה באפשרותכם לקבל טיפול במסגרות רבות ושונות עם גישות שונות.
איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.