סיליקון חזק – הפתרון לכל בעיה בבית

שיתוף
Using Silicone Sealants

בין חומרי הפלא התעשייתיים שחדרו גם לשימוש ביתי אנחנו מוצאים דבקים שונים וחומר שנמצא כמעט בכל מוצר פלסטי יעיל שאנחנו קונים, וגם בתעשיות אחרות – סיליקון. בדיוק כמו שקודם המציאו את קרן הלייזר ורק לאחר מכן מצאו לה שימושים חכמים, כך גם הסיליקון. החומר הזה הופך לחומר שמנסים ממנו מוצרים רבים אבל כבר ביום ברור שהוא מתאים לא רק לתעשייה אלא גם לשימוש בעבודות שונות בבית על ידי אנשים.

מהו סיליקון?

סיליקון הוא חומר בשם צורן, אבל כשאומרים סיליקון מתכוונים לתרכובת שהצורן הוא המרכיב עיקרי בה. התרכובת יוצרת חומר שמרגיש ומתנהג כמו חומר פלסטי והוא עשוי מפולימרים חכמים שמותאמים לשימושים השונים שלו בצירוף תכונות נוספות. החומר מופיע במצבי צבירה שונים כמו נוזל, חומר פלסטי גמיש או פלסטי מוצק. תכונות עמידות שלו הופכות אותו לחומר נהדר לייצור מוצרים עמידים לשנים רבות בכל ענף, מרפואה ועד כלי בית, ובגלל התכונות המצוינות שלו לאיטום ולהדבקה הוא משמש כחומר איטום והדבקה גם בתעשייה וגם לשימוש ביתי. שם אנחנו מוצאים אותו כפתרון רב שימושי.

למה הוא מתאים למגוון עבודות בבית?

סיליקון נמצא בבית בכל מיני מקומות, ממגבי איטום לדלתות מקלחות, דרך פקקים לבקבוקי מזיגה, כלי מטבח לבישול ואפייה, סלסלות וקופסאות, בקבוקים וקערות וכלי הגשה ועוד. בצורתו הנוזלית או כג'ל הוא משמש אותנו כדבק לשימושים שונים משימוש משרדי ועד תיקונים ושיפוצים קלים שאנחנו צריכים בכפוף למידת הנוזליות שלו והחוזק של התרכובת הספציפית. בשימושו כג'ל אנחנו יכולים למצוא אותו מתאים לתיקון תקלות אינסטלציה או לאיטום סדקים שונים כפי שיוסבר להלן. כמוצק, אפשר לייצר ממנו הכל, מווילונות ויריעות לכיסוי ולאיטום ועד מגבים שונים. חשוב לדעת שהסיליקון נקרא כך על שם החומר העיקרי אבל הוא מכיל גם חומרים נוספים שהופכים אותו מתאים לשימושים שבשבילם צריך אותו ולכן מומלץ לבדוק בדיוק איזה חומר נכון לכם. הוא זול יחסית ועמיד בחום ובקור וגם מונע מעבר רטיבות.

איזה פתרונות הוא נותן בתקלות ביתיות?

יחסית למידת הפרקטיות שלו הוא חומר זול מאוד וחזק והאמינות שלו בתיקון תקלות שונות אינה מוטלת בספק. בגלל זה הוא הפך לחומר פופולרי שמשתמשים בו לא רק אנשי מקצוע כמו אינסטלטורים ושיפוצניקים אלא גם לקוחות פרטיים שאינן מומחים. כשבאים לחנות לחומרי בניין ומבקשים המלצות על חומר זול וטוב לעבודה ולתיקונים שונים זה בדרך כלל החומר הטוב ביותר שממליצים עליו ולא בכדי. המוצרים שמכילים תרכובות סיליקון ניטרלי מצוינים להדבקה ולכן טובים גם לשיפוצים כמו הדבקת אריחים רופפים, מראות ואלומיניום, תיקון מסגרות לחלונות, הדבקת כלי חרסינה וכלים ביתיים ועוד. בגלל תכונות האיטום הטובות שלו הוא משמש לאיטום נגד חום וקור של חלונות ודלתות וגם לאיטום בדליפות נוזלים באסלות ובכיורים.

מה חשוב לדעת על הדגמים הטובים ביותר שלו?

תרכובות סיליקון שמשפרים אותן בעזרת חומרים שונים משמשות למוצרים מומלצים במיוחד עם סיליקון, כמו חומרים שמיועדים לעיכוב תבערה ולכן מצוינים לשימוש ליד גופים חמים ומועדים לפורענות מבחינת התלקחות. כמו כן, יש חומרים שעמידים יותר בפני טמפרטורות גבוהות ובהם אפשר להשתמש לתיקונים שונים ולאיטום במטבח. לכל סיליקון יש תכונות פיזיות נוספות שמאפיינות אותו – יש מוצרי סיליקון ניטרלי שמצוין להדבקות, סיליקון ניטרלי שהוא נהדר להדבקות זכוכית, סיליקון מעכב בעירה לרכיבים אלקטרוניים וכל מה שחשוף לטמפרטורה גבוהה, סיליקון אוניברסלי שנדבק מצוין למשטחים ומונע התפתחות עובש ופטריות, סיליקון קונסטרקשן שמתאים לשיפוצי בנייה ועוד.

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.