בעלי מקצוע? הנה כמה מוצרי בטיחות הכרחיים שישמרו עליכם

סקירה של מספר מוצרי בטיחות שכל בעל מקצוע חייב שיהיו ברשותו

בכל יום אנו שומעים על עוד תאונת עבודה מצערת שהייתה יכולה להימנע אם רק היו נזהרים ומקפידים לשמור על כללי הבטיחות הנדרשים. חלק בלתי נפרד מהעניין הוא שימוש במספר מוצרי בטיחות חשובים שיכולים לשמור על הבריאות, למנוע מחלות עבודה נפוצות, פציעות חמורות ואף מוות. בעלי מקצוע ורוצים לסיים בשלום את יום העבודה שלכם? הנה סקירה של כמה מוצרים שחשוב מאוד שתרכשו לעצמכם.

בגדי עבודה ונעליים

השמירה על בטיחות בעבודה מתחילה כבר בציוד הבסיסי ביותר והוא הבגדים והנעליים שלכם, שצריכים להיות כמה שיותר איכותיים על מנת שיוכלו לשמש אתכם לאורך שעות עבודה רבות. קטגוריית הביגוד וההנעלה לבעלי מקצוע אמורה לכלול את הפריטים הבאים:

  • נעלי עבודה מקצועיות – גבוהות וקשיחות שיגנו עליכם מפני נפילת חפצים כבדים וימנעו החלקה גם כאשר אתם מתהלכים על פני משטחים שומניים מאוד.
  • אוזניות מגן – כנגד פגיעת רעש שעימם מתמודדים אנשי מקצוע רבים שמשתמשים במסורים, מקדחי בטון ועוד.
  • מכנסי עבודה עם מגני ברכיים – מונעים פגיעה במפרק הברך, מאפשרים תנוחת כריעה על גבי הברכיים לאורך זמן ועשויים מחומרים קשיחים שמונעים פציעות עור למיניהן.
  • משקפי מגן – למניעת סינוור ו/או חדירת עצמים זרים לעיניים.
  • קסדות עבודה – ציוד הכרחי בעיקר כאשר עובדים בגובה אך הן עוזרות בכל מקרה של עבודה בסביבה שמעלה את הסיכוי לפגיעות ראש.

מוצרי בטיחות בתחום הריתוך

אנשי מקצוע רבים משתמשים במכשירי ריתוך לצרכי עבודתם. בין אם מדובר בפעולה קצרה ופשוטה ובין  אם במורכבת, אסור בשום אופן להקל ראש בכל מה שקשור לבטיחות בעת ביצוע פעולת הריתוך, שכן כל היסח דעת, טעות או תקלה עשויים להסתיים בתוצאות הרות גורל. זוהי הסיבה שכל בעל מקצוע שמבצע עבודות ריתוך חייב להשתמש באמצעי הבטיחות הבאים:

  • ביגוד מותאם לרתכים – אשר עשוי מחומרים שאינם דליקים.
  • כפפות – מבודדות טמפרטורה, עמידות בפני חום קיצוני וחלקן גם עמידות בפני חיתוך כאשר מתבצע שימוש בסכינים או מסורים. 
  • משקפי מגן וקסדות ריתוך – שומרים על אזור הפנים מפני כוויות ועל העיניים מפני נזקי קרינה.
  • וילון ריתוך – עמיד בפני חום והתלקחות ומאפשר צפייה במתרחש באזור הריתוך מבלי להיפגע מקרינת ה- UV המסוכנת הנפלטת תוך כדי העבודה.

חשוב מאוד לרכוש מוצרי ריתוך בעלי תקן מחמיר (אמריקאי, אירופאי) וזאת על מנת להבטיח את בטיחותכם!

שמירה על בטיחות בזמן העבודה – החובה היא עליכם!

בשורה התחתונה, זה ממש לא משנה אם אתם אנשי מקצוע שכירים או בעלי העסק, חובת השמירה על הבטיחות בזמן העבודה היא עליכם. מוצרי בטיחות הם אינם יקרים ובכל מקרה מדובר בהשקעה שיכולה להציל לכם את החיים. אז התקשרו עם ספק מקצועי ובעל מוניטין והבטיחו לעצמכם ולמשפחתכם שקט נפשי רב.

הישארו מחוברים
עדכונים אחרונים