למה חייב לעשות ברית מילה? וכיצד לבחור את המוהל הנכון?

כל יהודי יודע. הסמל של היהודי זהו ברית המילה שבבשרו. הראשון שביצע ברית מילה היה אברהם אבינו שצווה על ידי בורא עולם למול את בנו יצחק. הוא צווה על ידי בורא עולם גם למול את עצמו ואת ישמעאל בנו. 

הלכות רבות יש בברית מילה והיא אמורה להיערך בצמוד לכל אלו.

ביצוע של ברית מילה דורש הרבה מומחיות, שליטה מעולה על הסכין בו עורכים את הברית וידע מקיף בכל הסיטואציות האפשריות. כי אין ברית דומה לרעותה. לכל תינוק יש את המבנה האנטומי שלו ואת צורת החיתוך שמתאימה לו.

מעבר לכך חשוב שהמוהל ידע לבצע את הברית באופן מהיר עם מינימום סבל לתינוק. יש לכך משמעות רבה.

אנחנו יודעים שהמוהלים הטובים באמת הם אכן אנשי מקצוע זריזים במיוחד והם מסוגלים לבצע את הברית במהירות רבה. התינוק בקושי פורץ בבכי והם כבר מסיימים את ההליך.

מי יכול להיות מוהל?

לא כל אחד יכול לעבוד כמוהל. מדובר במקצוע שדורש יכולת נפשית לעסוק בכך, הוא דורש שליטה מוחלטת על כלי המילה והוא גם דורש הרבה ידע מקצועי וניסיון בביצוע נכון של ברית המילה בהתאם למצב ולמבנה הספציפי של איבר הברית של התינוק.

לרוב אנחנו יודעים כי אנשים שאבותיהם עוסקים במילה, גדלים לתוך המקצוע והם גם לומדים אותו בהמשך וממשיכים אותו כמסורת אבות.

אך האמת היא שגם מי שלא ינק בילדותו את המקצוע הזה יכול בהחלט להשתלב בו וליהנות ממקצוע קדוש ששכרו בצידו.

כדי לקבל את ההכשרה ואת ההסמכה לכך, חובה ללמוד היטב ולעומק את כל ההלכות ואת כל מה שכרוך בעבודה הזו של המוהל.

לומדים אצל המומחים

על מנת להצליח להיכנס לנעליו המקצועיות של המוהל, חובה ללמוד היטב את כל הלכות המילה על כל הפרטים והדקדוקים. מעבר לכך יש להיבחן על כל הנושאים הללו מול מורה הוראה שיקבע האם אכן מדובר באדם שיכול לתפקד כמוהל.

מובן שידיעת הלכה בתיאוריה כלל אינה מספיקה. כדי להיות מוהל יש לראות הרבה בריתות כאשר הן נערכות על ידי מוהלים מומחים. כאשר התלמיד רואה בריתות שונות הוא לומד ומבין לעומק את צורת העבודה ואת ההבדלים בין ברית לברית.

הרבה מאוד פרקטיקה נרכשת במהלך הזמן כאשר כל ברית מכשירה עוד יותר את המוהל לעבודה.

אנחנו רואים אכן כי בבריתות שעורכים אותם מוהלים מומחים, יהיו תמיד תלמידים שיבואו לראות איך וכיצד מתבצעת הברית.

רוצים להעמיק בתחום ולרכוש קורס מוהלים? אתם מוזמנים למכון שלנו, לקבל את תוכנית הלימודים ולהתחיל ללמוד את המקצוע מפי אנשים מומחים בתחום שיעניקו לכם את כל ארגז הכלים לעיסוק בעבודת קודש זו.

כי אין מקצוע קדוש כמו הכנסת תינוקות בבריתו של אברהם אבינו.

הישארו מחוברים
עדכונים אחרונים