4 נקודות חשובות לבחירת השקעה אלטרנטיבית

שיתוף
השקעה אלטרנטיבית

החלטתם לחפש השקעה אלטרנטיבית שתוכלו להשקיע בה? מדובר על צעד מבורך, כזה שיכול לפתוח בפניכם לא מעט דלתות שעד כה היו נעולות. אך במציאות הנוכחית יהיה עליכם לבחור השקעה אחת מבין ההשקעות הקיימות. גם בחיפוש אחר השקעות אלטרנטיבות יהיה עליכם לדעת כיצד לבחור כמו שצריך. הרי לא תרצו לשים את הכסף שחסכתם לאורך השנים על השקעה לא מניבה. אם כבר להשקיע את הכסף, אז חובה לעשות זאת בהשקעה שתעמוד בציפיות. חשוב להדגיש כי הציפיות שלכם יהיו שונות מהציפיות של משקיעים אחרים. כך שכל אחד צריך להכיר את ארבעת הנקודות החשובות, ולהתאים אותן על פי הציפיות שלו.

אחוזי ההצלחה לאורך ההיסטוריה

ההיסטוריה לא תמיד אמורה לעניין אתכם, הרי אתם בעיקר מסתכלים על העתיד. השאיפה שלכם תהיה כי בעתיד ההשקעה שבחרתם תניב לכם את התשואה הרצויה. אך עדיין ההיסטוריה מלמדת לא מעט על מה שהולך ככל הנראה לקרות בעתיד הקרוב. רוב ההשקעות האלטרנטיביות הן כאלה ששומרות על יציבות, ולא מראות שינויים מהותיים. כך שמה שהיה עד כה זה מה שהולך לקרות גם בחודשים הקרובים. כמובן שאף אחד לא מבטיח כי זה מה שיקרה, אך זוהי בהחלט מחשבה נכונה. ברגע שתבחנו את אחוזי ההצלחה עד היום, תדעו מה הולך לקרות בעתיד. כיום אינכם צריכים להיות מומחים גדולים כדי לראות מה כל השקעה עשתה עד היום.

המיסוי הקיים על כל השקעה אלטרנטיבית 

עניין שלא מעט משקיעים שוכחים לבחון אותו הוא עניין המיסוי. כל השקעה אלטרנטיבית מביאה איתה מיסוי שונה, כך שחובה עליכם לבחון איתו. לעיתים דווקא המיסוי על ההשקעה הופך אותה להיות הרבה פחות משתלמת. לפיכך מוטב כי תבחנו היטב כמה מס תצטרכו לשלם על ההשקעה שבחרתם. בדיקה מקיפה של עלויות המיסוי תחסוך לכם לא מעט עוגמת נפש במעלה הדרך. משקיעים שלא נכנסים לעובי הקורה עלולים למצוא את עצמם במצב שבו הם מצטערים על הבחירות שעשו. אנו כמובן לא רוצים שתמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתחרטים על ההשקעה. 

אחוזי התשואה שאותם תוכלו להרוויח 

גם אחוזי התשואה עשויים להשתנות, אך גם כאן ברוב המקרים ניתן לראות אחידות. נדיר מאוד לשמוע על השקעה אלטרנטיבית ששינתה באופן מהותי את אחוזי התשואה שלה. זוהי הסיבה שבגללה משקיעים בוחרים ללכת על ההשקעות האלה שנחשבות ליציבות. אתם לא תרצו להכניס את עצמכם אל תוך מקום שיגרום לכם להרגיש במצב לא נוח. אחוזי התשואה צריכים להיות גבוהים ככל האפשר, אך בו בזמן תואמים לרמת הסיכון. מוטב כי תבחרו בהשקעה שתוכל להפוך את החלום שלכם למציאות ברת השגה. את אחוזי התשואה תוכלו לבחון בהתאם לאחוזי התשואה של ההשקעה עד לאותו הרגע בדיוק.

רמת הסיכון הצפויה של כל השקעה

רגע לפני הבחירה החשובה יהיה עליכם לבחון גם את רמת הסיכון של כל השקעה אלטרנטיבית. גם כאן תוכלו לראות הבדל משמעותי בין ההשקעות השונות שנמצאות על הפרק. השאיפה הטבעית תהיה לבחור בהשקעה עם רמת הסיכון הנמוכה ביותר. אך לא תמיד רמת הסיכון הנמוכה ביותר תאפשר לכם להנות מאחוזי תשואה שיצדיקו את המאמץ. לפיכך יהיה עליכם לנסות לעשות את השילוב בין רמת סיכון הגיונית לבין רמת תשואה מספקת. אל תביאו את עצמכם למצב שבו רמת הסיכון תגרום לכך שתצטערו שעשיתם את הצעד הזה. מה שכן, ברוב ההשקעות האלטרנטיביות, רמת הסיכון לא גבוהה במיוחד. ההשקעות האלה ידועות בתור השקעות מאוד יציבות, כאלה לא אמורות להדיר שינה מעיניכם.  

איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.