לפני שאורזים: 10 טיפים לניקיון מכשירי המטבח בחומרים טבעיים

שיתוף
יקיון מכשירי המטבח

לקראת מעבר דירה או פינוי דירה בגלל שיפוצים והעברה של התכולה כולה אל מחסנים להשכרה, כדאי לעבור על כל הבית, על הרהיטים ועל מוצרי החשמל ולנקות הכול באופן יסודי. הרבה יותר נעים לפרוק ציוד לבית כאשר הוא נקי ומצוחצח.

מה גם שאם הלכתם על שמירת הציוד שלכם במחסנים להשכרה, הרי שהזמן שיחלוף על החפצים שלכם במקום לא יעשה טוב עם כל הלכלוך שדבק בו.

אז אנחנו כאן עם 15 טיפים לניקוי מכשירים וכלים במטבח בצורה הכי טבעית עם החומרים הנמצאים בכל בית. כך המטבח שלכם יהיה נקי, נוצץ, נעים לשימוש וגם נוח לפריקה בבית החדש שלכם.

  1. ניקוי הברזים בעזרת חומץ – החומץ הוא חומר מבריק. אם תעבור עם חומץ על הברזים שלכם במטבח הם יחזרו להיות נוצצים וממש כמו חדשים.
  2. ניקוי הכיורים בעזרת סודה לשתייה – סודה לשתייה זה חומר שהוכח גם כן ככזה שמסוגל להסיר הרבה כתמים עיקשים והרבה מאוד לכלוך. שפכו כמות נדיבה של סודה לשתייה ושפשו. אתם תופתעו מהתוצאות.
  3. מלח על משטחי השיש – אם השיש מלוכלך מאוד, בזקו מלח גס על כל המשטח ושפשפו היטב. המלח יעצים את המטלית או הספוג ויעשה אותו כעין נייר זכוכית. את התוצאות אתם תראו בעצמכם.
  4. ניקוי הניקוז במים רותחים – הניקוז של הכיור הוא לא צמיד נקי מבפנים והדבר בא לידי ביטוי בריחות העולים מהכיור כמו ם בזרימה התקינה של המים. שפכו מים רותחים אל תוך הניקוז והמים יחזרו לזרום היטב.
  5. ניקוי הקומקום החשמלי – הקומקום החשמלי נוטה לצבור אבנית בגלל המים הקשים שיש לנו כאן בישראל. גם בקומקום החשמלי תוכלו לעשות שימוש בסודה לשתייה. זה יסיר עבורכם את האבנית הצמודה לדפנות הקומקום ובעיקר בקרקעית שלו.
  6. ניקוי התנור עם מיץ לימון– שפכו מיץ לימון בתוך התנור, על התבניות ועל הרשתות והפעילו את התנור על חום גבוה. אחרי שהתנור יתקרר יהיה לכם הרבה יותר קל להסיר את כל השאריות שעוד יהיו בו.
  7. שמן – שמן זית או שמן פשתן עשויים שניהם להיות יעילים במיוחד כאשר רוצים להבריק רהיטי עץ. טפטפו מספר טיפות של שמן מהסוג שבחרתם והבריקו בעזרת מטלית עד שהשמן ייספג בארון.
  8. ניקוי השטיח – הניקוי הכי טבעי לשטיח הוא פשוט להפוך אותו למשך שבוע ולדרוך עליו כאשר הוא הפוך. לאחר שתהפכו אותו חזרה הוא יהיה הרבה יותר נקי ולא תמיד יהיה צורך בפעולה נוספת.
  9. הברקת השטיח – לאחר שהפכתם ח\רה את השטיח הכינו תערובת של כוס חומץ תפוחים טבעי 5% וערבבו אותו עם ליטר מים. שפשו את השיח בעזרת מברשת מתאימה. הוא יחזור להיות ממש חדש והסיבים שלהם יחזרו לצבע המקורי שלהם.
  10. הברקת הרצפה – הוסיפו למי השטיפה כוס חומץ טבעי ומספר טיפות שמן אתרי. התוצאות? יבריקו!
איילת שניר

איילת שניר

עיתונאית וותיקה וכותבת במגזין ״הפועל״ כבר 11 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.