ניהול ועד בית בבתים משותפים

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
ניהול ועד בית בבתים משותפים

דיירים ובעלי דירות בבניין, אתם ודאי מבינים עד כמה חשוב שיש גוף שאחראי על ניהול ועד בית. ובכל זאת, סביר להניח שאף אחד מהדיירים לא היה ממהר לקחת את עול הניהול על עצמו. ניהול ועד הבית כרוך בהמון משימות, שואב המון זמן, ושם אתכם על המוקד ללא הרף, כשמוטל עליכם לספוג את האש מכל כיוון. 

זאת בדיוק הסיבה שהמון בניינים בוחרים להעביר את ניהול ועד בית לחברה מקצועית. 

ניהול ועד בית בבתים משותפים – לא כל כך פשוט

ניהול עד בית זו משימה מורכבת מהמון סיבות. הסיבה הראשונה היא שמדובר בבניין דירות, וכנגזרת מכך יש הרבה בעלי דירות, אשר לכל אחד ואחת דעה משלהם. בעוד שהחוק קובע שלכל הדיירים יש כוח שווה, תמיד יהיו כאלו עם עמדות שונות, או אחרים שיגלו חוסר שביעות רצון. 

ישנם דיירים שלא יסכימו על גובה דמי ועד הבית ולא יסכימו לשלם, אחרים פשוט "ישכחו" וצריך יהיה לרדוף אחריהם. מעבר לכך לא תמיד לוועד הבית יש מספיק ניסיון והכשרה, מה גם שכיום, בניינים כוללים המון מערכות מתקדמות, אשר דורשות תחזוקה שוטפת, בדיקות ועוד, וכתוצאה מכך, משימת התחזוקה מורכבת הרבה יותר.

לא צריך לשבור את הראש, העסיקו חברה חיצונית לניהול ועד בית 

למרות שאפשר למצוא בדוחק מתנדבים, מומלץ כיום שלא לקחת את הסיכון, קל וחומר כאשר מדובר בבניינים רבי קומות, אשר כוללים מערכות שונות כמו מערכת כיבוי אש, חניון תת קרקעי, מערכות חשמל, תאורה, מערכות מיזוג, מערכות ביוב, מים, מערכות תקשורת, כבלים, מערכת אזעקה, מעליות ועוד שלל מערכות שדורשות ניהול שוטף, בדיקות, ביקורות, תחזוקה מונעת, תיקונים, ניקיון וכדומה. 

חברת ניהול ועד בית חיצונית יכולה למלא את כל תפקידיו של ועד הבית ועוד, כאשר לוועד הבית הנבחר נותר רק לתפקד כנציג של הדיירים לאורך ההתנהלות מולה. החברה תקבל את כל ההחלטות על בסיס מקצועי, תוך שתנקוט בכל האמצעים שיבטיחו את שביעות רצונם של הדיירים. 

מה חשוב לוודא שעובדים עם חברה חיצונית לניהול ועד בית?

כדי ליהנות מכל היתרונות חשוב לוודא שהחברה נבחרת בהסכמת רוב הדיירים, תוך שאתם קוראים את החוזה ומבינים מה טיב השירותים שמספקת ומה בדיוק אתם מקבלים.

בשורה התחתונה, עליכם לבדוק שמדובר בחברה מקצועית, שבכוחה לבצע את העבודה כמו שצריך, שיש לה צוות מיומן ובעל הכשרה, שהחוזה כולל פירוט מדויק ושהמחיר מתאים לכל הדיירים. ולבסוף זכרו – למרות שהעסקת חברה מקצועית כרוכה בתשלום חודשי גבוה יותר בהשוואה לדמי ועד הבית בניהול עצמי, ההשקעה משתלמת שכן הערך שתקבלו עבורה גבוה יותר משמעותית. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך