כמה עולם סולם?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
סולם טלסקופי לבעלי מקצוע

אחד מכלי העבודה הפופולאריים ביותר הוא הסולם. ניתן להשתמש בו להמון משימות. לדוגמה, פרויקטים של שיפוץ הבית, עבודות בנייה ועוד. חשוב לציין שהעלות של הסולם יכולה להשתנות באופן משמעותי בהתאם למספר פרמטרים והם: הגודל, החומר והתכונות של הסולם.
בכתבה הבאה, נרחיב על הפרמטרים השונים שיכולים להשפיע על העלות של הסולם.

גורמים המשפיעים על עלות הסולם

גודל: גודל הסולם הוא אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על העלות שלו. בדרך כלל,
ככל שהסולם גדול יותר, כך הוא יהיה יקר יותר. לדוגמה, סולם טלסקופי אלומיניום כפול 6.2 מטר יעלה כ-1500 שקלים וסולם טלסקופי אלומיניום כפול 5.6 מטר יעלה כ-1300 שקלים. 

חומר: ניתן לייצר סולמות ממגוון חומרים, כמו אלומיניום, פיברגלס ועץ. החומר יכול להשפיע באופן משמעותי על עלות הסולם. סולמות אלומיניום הם בדרך כלל פחות יקרים מסולמות פיברגלס או עץ.

מאפיינים: סולמות יכולים להגיע עם תכונות שונות המשפיעות על העלות שלהם, כגון שלבים מונעים החלקה, מנגנוני נעילה ומוטות ייצוב. תכונות אלו יכולות לשפר את הבטיחות והשימושיות של הסולם אך עשויות גם להגדיל את העלות שלו.

עלות ממוצעת של סוגים שונים של סולמות

סולמות מדרגות: סולמות מדרגות הם סוג הסולם הנפוץ ביותר עבור משימות ביתיות. מדובר על סולמות עם שניים, שלושה או ארבעה שלבים. מחירם נע מ-150 ועד 500 שקלים. תלוי בגודל ובחומר ממנו עשוי הסולם.

סולמות טלסקופיים: הם מגיעים בשני דגמים: סולם יחיד וסולם כפול. הדגם הראשון, ניתן להשענה על הקיר והדגם השני ניתן להצבה על משטח (מצב A) וגם ניתן להשענה על הקיר. מחירם נע מ-600 שקלים ועד 1500 שקלים ויותר. גם כאן, מחיר הסולם תלוי בגודל בחומר ממנו הוא עשוי.

סולם לעליית גג: מדובר על סולם ייחודי, המשמש להגעה בבטחה לגלריה או לעליית הגג.
כאשר לא עושים בו שימוש, ניתן לקפל אותו. פתרון מצוין לכל מי שלא רוצה להשקיע המון כסף בגרם מדרגות קבוע וגם למי שרוצה לחסוך במקום. מחירו הוא 1500 עד 2000 שקלים. יש דגם נוסף של הסולם הזה שהוא חשמלי ומגיע עם שלט. מחירו הוא 7000-8000 שקלים.

כללי בטיחות לעבודה עם סולם

-מרגישים לא טוב? אל תעלו על הסולם.
-מזג אוויר סוער בחוץ? אל תשתמשו בסולם.
-לעולם אל תטפסו על השלב האחרון בסולם.
-לפני שאתם עושים שימוש בסולם, בדקו את החיבורים שלו וכמו כן וודאו שאין שום פגמים או נזקים. אם הסולם לא תקין, אל תשתמשו בו. החליפו אותו בסולם תקין אחר.
-אל תטפסו על סולם הנמצא על משטח לא יציב.
-כאשר אתם מטפסים בסולם, אחזו בו היטב בשתי הידיים.
-אל תטו את הגוף מחוץ לסולם.

כמה מילים לסיכום…

בעת בחירת סולם, קחו בחשבון את הצרכים והתקציב הספציפיים שלכם כדי למצוא את הסולם הטוב ביותר עבורכם. בנוסף, זכרו תמיד לתת עדיפות לנושא הבטיחות בעת שימוש בסולם.
לכתבות מעניינות נוספות, אנו מזמינים אתכם לבקר בעמוד הבית שלנו!

*קרדיט לתמונה הראשית: Pixabay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך