איך תוכלו להוציא דרכון פורטוגלי?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
איך תוכלו להוציא דרכון פורטוגלי

פורטוגל, אחת ממדינות אירופה המקסימות והשלוות ביותר, הייתה בעבר מעצמה ימית עתירת כוח. כיום, אמנם זו כבר לא מעצמה ימית, אך היא בהחלט כן חברה באיחוד האירופי. זו סיבה מספיק טובה לעניין הרב שהיא מושכת, עבור אנשים שמחפשים דרכון נוסף. בשורות הבאות נסביר איך אפשר להוציא דרכון פורטוגלי ולמי זה מתאים. 

הקשר היהודי ההיסטורי של פורטוגל

הסיבה לכך שהונהגו הקלות ליהודים בקבלת דרכון פורטוגלי, נובעת מהרקע ההיסטורי. כידוע, הרומאים עצמם פלשו למדינה לפני קרוב לאלפיים שנה, אולם בשלב מסוים הגיעו למקום אנשים מסוג אחר לגמרי – מהגרים יהודים. ההגירה קיבלה חיזוק לפני כ-500 שנה, הדבר אירע בעקבות גירוש ספרד.

אולם לא עבר זמן רב, ויהודי פורטוגל, החדשים והוותיקים, נאלצו לעזוב גם הם. בעקבות גירוש פורטוגל, הוחלט בשנים האחרונות לאפשר לצאצאי המגורשים לקבל דרכון בתנאים מיוחדים. זו הסיבה שכיום, דרכון פורטוגלי שמות משפחה זה הבסיס. אם יש לכם את שם המשפחה הנכון, שמעיד על שורשים פורטוגליים, כבר עשיתם את חצי הדרך לקבל אזרחות נוספת. 

איך להפוך את שם המשפחה לדרכון אירופאי

בדרך לקבלת דרכון אירופאי לכל דבר, בדקו את שם המשפחה שלכם. תוכלו למצוא אונליין את הרשימה המפורטת שעוסקת בשמות המשפחה של קהילת יהודי פורטוגל. אבל גם כאשר שמכם מופיע ברשימה, זה לא סוף פסוק.

מה שצריך לעשות בשלב הזה, הוא להעביר את המסמכים האישיים שלכם, כולל השם, לרשות המוסמכת. מטבע הדברים, הפורטוגלים הסמיכו את קהילת יהודי הפורטוגל הנוכחית, לקבוע מיהם היהודים שאכן שייכים לקהילה העתיקה. על כן, יש להכין תיק בקשה מפורט ולהעביר אותו לאחר תשלום אגרה, לקהילת יהודי פורטו או ליסבון. 

מסלול אזרחות מיוחד 

חשוב להדגיש כי מומלץ להוציא דרכון פורטוגלי במסלול הייחודי ליהודים, מכמה סיבות. קודם כל, זהו מסלול מקוצר וקל יותר. בנוסף, הוא פוטר אתכם מלימוד השפה הפורטוגלית.

כמו כן, מי שיעבור את מסלול האזרחות המיוחד מקבל פטור מתושבות במדינה. במילים אחרות, לאחר התהליך אין צורך להתגורר בפורטוגל למשך כמה שנים (מה שמתחייב בתהליך האזרחות הרגיל). 

את התהליך עוברים על פי רוב בשיתוף עורך דין הבקיא בקבלת האזרחות. עורך הדין, שיכול להיות בהחלט עו"ד ישראלי הפועל בשיתוף הרשויות במקום ובשיתוף נוטריונים פורטוגליים, מכין את התיק המפורט עם כל המסמכים הנדרשים.

לפי הצורך, מוסיפים לתיק אישור של תעודת יושר, הוכחת זיקה נוספת לפורטוגל, מסמכים אישיים ומשפחתיים כגון עץ משפחה לפי הצורך ועוד. 

שימו לב, בחרו אך ורק עו"ד עם ניסיון בהשגת אזרחות פורטוגלית ואירופאית. עו"ד ילווה את התהליך מראשיתו ועד סופו, על פי הנהלים.

בנוסף, הוא יבצע בדיקת הסטטוס לאחר הגשת כל המסמכים בשפה המקומית, או יספק מענה לכל התכתובות מהרשויות הקשורות לתהליך. כך מונעים עיכובים, חוסכים זמן וממקסמים את סיכויי ההצלחה בדרך לדרכון הנחשק.  

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך