איך לבחור תכשיטים מחמיאים?

תכשיטים מעצימים ומשדרגים כל הופעה ובזירת התכשיטים העדכנית קיים מגוון מסחרר של עיצובים, מעגילים קלאסיים דרך שרשראות אלגנטיות ועד צמידי טניס מרהיבים וטבעות יוקרתיות וכל שצריך זה רק לבחור.

הבחירה בתכשיט המבוקש קשורה באופנתיות ובטרנדים העכשוויים, בנוחות וכמובן – בסגנון האישי. היופי הוא בעיני המתבונן אך גם פונקציה של התאמה ויש תכשיטים שיחמיאו יותר לבעלות פנים ארוכות וצרות ועיצובים שיתאימו יותר לבעלות פנים רחבות ועגלגלות כמו גם טבעות למבנה כף יד מסוים ודגמים שיתמזגו נפלא עם גוון העור הטבעי.

איך תדעו מהם התכשיטים האולטימטיביים עבורכן? מדריך סטיילינג שילווה אתכן בדרך לתכשיטים המחמיאים ביותר.

איך מבנה הפנים והצוואר משפיעים על הבחירה בתכשיטים?

תווי הפנים משחקים תפקיד בבחירת התכשיטים, בעיקר עגילים ושרשראות. לרוב עגילי טיפה יאזנו פנים רחבות בעוד חישוקים יאזנו פנים צרות בשל הקונטרסט המעניין בין סגנון העגילים למבנה הפנים. שימו לב שעגילים ארוכים עשויים למשוך את תשומת הלב לכיוון של סנטר מחודד ולכן, לבעלות סנטר מחודד יתאימו לב עגילים קצרים או בצורת משולשים ולבעלות פנים בצורת אליפסה יתאימו עגילים הקצרים יותר מגובה הסנטר.
עגילי חישוק מיוחדים מכסף מחמיאים במיוחד לבעלות פנים מרובעות. בנוגע לשרשראות, הארוכות יחמיאו במיוחד לבעלות סנטר מחודד, פנים זוויתיות וצוואר קצר בעוד לבעלות פנים עגולות יחמיאו שרשראות קולר. לבעלות פנים מרובעות יחמיאו יותר שרשראות עגולות לריכוך מסגרת הפנים בעוד לפנים אליפטיות יכולות להחמיא שרשראות שמייצרות אפקט של אורך. לצוואר לא פרופורציונאלי יתאימו שרשראות חרוזים או שרשראות במראה שכבות ושרשראות עם תליון יעשו כבוד לצוואר רחב יחסית.

התאמה בין גוון העור וגוון התכשיט

בבחירת תכשיטים התייחסו גם לשילוב ההרמוני בין גוון התכשיט לגוון העור האופייני לקיץ או לחורף. בעלות גווני עור בהירים מאוד ייראו נפלא עם מתכות כמו כסף ופלטינה ובעלות עור בגוון חם ייראו נהדר עם תכשיטים של זהב צהוב או נחושת ופליז. לבעלות גוונים בהירים יתאימו גם תכשיטים כמו כחול בהיר וסגול עמוק ולבעלות גווני עור חמים יתאימו תכשיטים עם אבנים בגוונים אדומים או צהובים, מוזהב ואפרסק.

שימו לב לגוון העור המשתנה מעט בין העונה החמה והקרה עם החשיפה לשמש וכן בהבדלי גוונים בין הצוואר, עור הפנים וכף היד ובחירת התכשיטים בצבעים המתאימים לכל אזור בנפרד בהתאם לגוון העור של אותו אזור בכל עונה. לבעלות גוון עור קריר יתאימו גם פנינים ואבנים כמו אמרלד או אופל ולבעלות גוון עור פנים חם יתאימו אבנים כמו רובי.

מה הקשר בין מבנה כף היד לטבעת הנכספת?

עולם הטבעות עשיר בעיצובים מרהיבים מכסף, זהב, מתכות יקרות בשילוב אבנים טובות וזירקונים. מעבר לממד של בחירה במתכת איכותית ובגוון המבוקש של הטבעת, סוג האבן, היהלום והעיטורים, חשוב לשים לב לקורלציה בין מבנה כף היד והאצבעות והטבעת. לאצבעות קצרות יחמיאו טבעות עם אבן מרכזי בצורת אליפסה שיקנו לאצבע מראה ארוך יותר ואילו ליד עם אצבעות ארוכות, יחמיאו יהלומים עגולים.

איך ליצור שילובים מחמיאים בין תכשיטים נבחרים?

בבואכן לתכנן הופעה כובשת, כדאי לחשוב על הקשר הויזואלי בין התכשיטים. ניתן לייצר המשכיות בפלטת הגוונים הנבחרת – צבע אחיד שחוזר באבן בעגיל ובטבעת, חיבור צורני דומה כמו טבעת בצורת אליפסה ועגילי אליפסה, סגנון דומה כמו צמיד וינטאג' עם שרשרת וינטאג'. אופציה אחרת היא לייצר ניגודיות מעניינת בסגנון או בגוונים או בצורניות בין העגילים, לצמידים ולשרשרת כל עוד התכשיטים מתמזגים בהרמוניה עם הביגוד הנבחר, הנעליים, התיק, צבע השיער והתסרוקת.

הישארו מחוברים
עדכונים אחרונים