5 מקרים בהם כדאי לפנות לעורך דין תעבורה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

יכול להיות שעברתם מפעם לפעם על חוקי התנועה, או לכל הפחות "עיגלתם פינות". נסעתם במהירות מעט גבוהה מהמותר, או אולי נכנסתם לרחוב למרות תמרור "אין כניסה" שקיבלת את פניכם. בחלק מהמקרים חמקתם מאשמה, ובאחרים ייתכן כי המתין לכם קנס מכובד, ואף שילמתם אותו ללא ויכוח. עם זאת, ישנן עבירות תנועה גדולות ומורכבות יותר, ומקרים בהם חשוב לעצור כדי להתייעץ עם עורך דין מומחה שיבחן את הסוגיה שעל הפרק, ויציע פתרונות שמתאימים בדיוק עבורכם. הנה חמישה מקרים מן הסוג הזה בדיוק.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

מעל לכל, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים היא נהיגה מסוכנת. אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה מסכנת חיים, הן עבורכם והן עבור הסביבה, ומשום כך החוק ברור מאוד בכל הקשור לנהיגה במצבים אלה. עם זאת, סכנת החיים היא לא כל הסיפור, ואם תתפסו על מושב הנהג לאחר ששתיתם או צרכתם סמים, אתם צפויים להתמודד עם עונשים כבדים מאוד, לרבות פסילת רישיון ואף מאסר בפועל. זוהי דוגמה קלאסית למקרה שבו עורך דין תעבורה הוא האדם הראשון שכדאי לפנות אליו כדי לתכנן את הצעדים שלכם בחוכמה.

תאונות דרכים חמורות

לצד תאונות דרכים המוגדרות "קלות" יחסית, בהחלט ישנם מקרים בהם תאונה עלולה להפוך לקטלנית. הדבר נכון במיוחד כאשר ישנם נפגעים או כאשר נגרם נזק רב. גורם מקצועי ומוסמך, עם ניסיון והיכרות מעמיקה עם רזי החוק, הוא זה שיוכל לסייע בהתמודדות עם האתגר הגדול שעל הפרק. הוא יכול לייצג אותך בבית המשפט, להגן על זכויותיך ולהבטיח כי הצדק ייעשה.

נהיגה במהירות מופרזת

חשוב להדגיש כי לא מדובר על נהיגה במהירות של 5 קילומטרים מעל למותר, אלא הרבה מעבר לכך. נהגים שנתפסים נוהגים במהירות גבוהה מאוד עשויים להתמודד עם עונשים כבדים, ורישיונם אף עלול להיפסל. כדאי להגיע לבית המשפט ערוכים ומוכנים, להציג עמדה ברורה ולהתמודד באופן מיטבי וחכם עם כל האישומים שעל הפרק.

עבירות חוזרות ונשנות

נהגים שנתפסו פעם אחר פעם מוצאים עצמם לא פעם במציאות מורכבת. הם חשופים לעונשים כבדים מאוד, וההשלכות שיש לעבירות החוזרות משמעותיות מאוד. עורך דין תעבורה יכול לסייע גם במקרים מהסוג הזה, כדי לצמצם דרמטית את המחיר שיידרש. למשל, הוא יכול להציג תמונה רחבה ומפורטת באשר לנסיבות חייו של הנהג, במטרה להשפיע במידה כזו או אחרת על הכרעת הדין.

נהיגה ללא רישיון

אחת העבירות החמורות ביותר בעולם התעבורה, היא נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף, או עם רישיון אשר נשלל מסיבות שונות. למעשה, מי שנתפס ללא רישיון בתוקף נחשף לעונשים כבדים מאוד. אם נקלעתם למצב מהסוג הזה, כדאי להגיע לדיונים בבית המשפט עם ליווי מקצועי.

לסיכום

ישנן עבירות תנועה מסוגים שונים ובדרגות חומרה שונות, וכפי שראינו, עבירות מסוימות עלולות להתברר כיקרות במיוחד. עורך דין מומחה יכול לעשות את ההבדל, להקל באופן ניכר על העונשים ולהגן ככל האפשר על זכויותיך. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לא תפספסו שום כתבה יותר! הירשמו עכשיו

כתבות אחרונות

בחירת העורך